MATRISKS – For a Better Preparation of Young Participants in Youth Projects — Rumunsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 7.—16. červen 2022

Místo konání: Busteni, Rumunsko

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack, rozpis denních aktivit a brožku projektu. Omrkněte také projektový katalog, brožuru, kalendář a Fb skupinu.

Hostitelská organizace:ASOCIATIA HAIR REDIVIVUS BUZAU

Účastnící se země: Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, ČR, Estonsko, Francie, Řecko, Itálie, Lotyšsko, Malta, Litva, Severní Makedonie, Polsko, Rumunsko, Španělsko, Turecko

Český tým: Martin Zeman, Jiří Dobeš, Furkan Yiğit Özgören

Report z projektu: 

Tréninkový kurz,který pořádala organizace HAIR Redivivus Buzau-Romania v Busteni v Rumunsku. Jedná se o turistické městečko nacházející se na úpatí karpat. Téma bylo pochopení risk managementu potřebné pro přípravu Youth projektů. Kurzu se zúčastnilo okolo 30 účastníků z několika zemí (Španělsko, Francie, Makedonie, Turecko, Litva, Lotyšsko, Česká Republika, Rumunsko, Polsko etc.). Vše bylo perfektně přichystáno a zorganizováno trenéry Tolea Dimitrie, Bogdan a Fabi Chiriacescu. Po 10 dní jsme dostávali informace ohledně Risk managementu v podobě různých aktivit za použití mnoha různých metod. (Fish market, World café, Theatre, Storytelling etc.). Jejich přístup byl vždy profesionální a díky rotaci teamů a jiných socializačních metod se dokázala vytvořit výborná dynamika týmu účastníků. Jediné co ztěžovalo jinak plynulý projekt byla jazyková bariéra několika zúčastněných. 

Oceňuji, že I přes nabitý program jsme měli dostatek osobního času a tedy I mentální oddych od školení. Poslední den pak I návštěvu místního hradu Drákuly (hrad Bran) tak I nedalekého města Busteni.

Celkově jsem velice spokojen s projektem, kde díky výborné organizaci vznikl perfektní kolektiv. Také co se týče komunikace, musím vyzdvihnout přístup organizátorů a jejich ochotu pomoc či upravit program dle předešlých feedbacků, které jsme jim dali. Po logistické stránce byl projekt připraven výborně a všichni měli informace ohledně možností dopravy.

                                                                                                                                          Jiří Dobeš

Možná se ti bude líbit