Think Global, Act Local II – Itálie

single-image

Termín konání: APV: 23.-25. červen, výměna mládeže: 21.-29. červenec

Místo konání: Trento, Itálie

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Výměna mládeže se konala v termínu 21.-29. červenec. V info-packu je špatné datum začátku této výměny. Prosím přečtete si info pack

Předskokan tohoto projektu se uskutečnil v r. 2016 a to pod názvem Think Global, Act Local a to jako dvoufázový projekt: tréninkový kurz: výměna mládeže:

Group leader: Martina Novotná

Účastníci: Terezie Svobodová, Barbora Petrlíková, Vojtěch Lipták, Michael Csepcsar

Hostitelská organizace: Eufemia

Účastníci se země: ČR, Itálie, Španělsko, Maďarsko, Litva, Rumunsko, Turecko

Report z projektu: 

Výměna mládeže, která nesla název „Think Global, Act Local II“ se konala ve dnech 21. – 29. 7. 2017 v malebné horské vesničce jménem Folgarida, která se nacházela zhruba 50 km od Trenta, kde jsme měli sraz s účastníky ostatních zemí.

Projektu se účastnilo celkem 35 účastníků a to z České republiky, Španělska, Itálie, Maďarska, Turecka, Rumunska a Litvy. Z hostitelské organizace EUfemia nás doprovázela Rita a Pasquale s místní obyvatelkou Sylvií, společně pro nás připravili krásný týden, který byl doslova nabitý různými informacemi o životním prostředí a her, které se konaly jak venku, tak i uvnitř. Byli jsme ubytováni v hotelu Union, ze kterého byl opravdu úchvatný výhled na hory a město pod námi. Kromě často tekoucí studené vody ve sprše a neobměněného jídelníčku, který se opravdu celý týden skládal z masa a brambor, jsme si však tento pobyt užili!

První den byl plný her na zapamatování jmen a seznámení, a protože jsme do hotelu přijeli pozdě večer, šli jsme velmi brzy spát.

Další dny se víceméně skládaly z workshopů, kde každá země měla přidělené jedno téma. Tým z České republiky vytvářel workshop na problematiku Fast Fashion, o které málo lidí ví. Během týdne jsme se učili a dostávali různé informace, které byly zaměřené na životní prostředí a jeho udržitelnost.

První dva večery jsme měli tzv. intercultural evening, kde každá národnost krátce představila svůj kraj. Prezentace byly často doplněny tradičními pochutinami a nechyběly ani tradiční tance.

Během tohoto projektu jsme podnikli spoustu výletů, mezi kterými byly i dva celodenní. První spočíval v návštěvě Alp, kde jsme mohli vidět dva krásné vodopády + Litva měla workshop zde v přírodě, což bylo velice originální. Druhý výlet se skládal ze dvou částí – v první části jsme jeli do nedalekého městečka Malé, kde na nás čekal orienteering a následně to završila návštěva skládky. Jedno dopoledne nás vzali do města Dimara, kde jsme měli za úkol Dimaro challange. Celé to spočívalo v tom, že jsme byli rozděleni do různých týmů a každý tým měl nainstalovanou mobilní aplikaci, která nám dávala různé úkoly v okolí Dimara (např. vyfoťte se, když si dáváte Gellato nebo zjistěte, co je typickým stromem pro tuto oblast). Další zajímavou činností, co jsme dělali, byla výroba tašek z vlastního trička, což všechny velice nadchlo.

Poslední den se konala tzv. Farewell party, kde jsme se všichni řádně rozloučili a zavzpomínali na společně užitý uběhlý týden.

Ráno poté jsme v 6 hodin ráno vyjížděli do Trenta, kde jsme se poté všichni rozešli na vlaky či autobusy. A ti, kterým jel spoj později, se společně rozutíkali do různých kaváren nebo obchodů, kde společně strávili poslední chvíli před odjezdem do jejich domovů.

                                                                                                                                                                                       Terezie Svobodová

 

Možná se ti bude líbit