Earth — Our Beautiful Planet — Německo

single-image

Program a akce: program ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 2.—12. srpen

Místo konání: Campsite Juliusplate, Berne, Brémy, Německo

Věkový limit pro účastníky: 18-30 let

Věkový limit pro group leadery: 18+ 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit (jako účastník či jako group leader), prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit. Prosím přečtěte si také pravidla pro cestování na tento projekt. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Německa (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Účastnící-se země:  Německo, ČR, Chorvatsko, Severní Makedonie, Lucembursko

Popis projektu:

“Earth our beautiful planet” is going to be a camping youth exchange organized in Berne, Bremen in Germany which will include 49 young people and group leaders from 5 different countries. The idea for this project came on the last day of the camping youth exchange that we organized in summer 2019. We were working on creating projects on which we would like to participate in the future and our group was very passionate about topic of environment protection.

We believe that this is the time when we need to make the change and educate our peers about importance of environmental protection and taking care of the nature when we visit it That is how idea for our project was born. This is how idea for our project was born and how we decided about the two main topics environmental protection from one side and healthy lifestyle and outdoor activities on the other.

Objectives:

  • Raising awareness about the importance of environmental protection, while spending the time in the nature.
  • Make a safe place where youth can share their experience and opinions
  • Promoting healthy lifestyle and importance of outdoor activities such as camping.
  • Develop local actions that participants will do in their local communities and encourage them to become youth activitists and change makers in their society

Možná se ti bude líbit