Training of Trainers on Simulation Games — Itálie

single-image

Termín konání: 6.-13. květen 2019

Místo konání: Salerno, Itálie

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz 

Přečtete si info-pack

Účastníci: Adéla Kalusová

Hostitelská organizace: NICOLA Arts

 

Účastnící-se země: Italy, Turkey, Czech Republic, Lithuania, Portugal, Greece, Romania, Sweden, United Kingdom, Germany, Belgium and Slovenia

Report z projektu: 

Projekt ToT Simulation Based Learning METHODOLOGY se konal na 6. – 13. května nedaleko italského města Salerna. Projektu se účastnilo celkem 17 lidí z 11ti zemí Evropy. Organizaci zajišťovala italská nezisková organizace NICOLA a trenéři pocházeli z Turecka.

Celý projekt byl tzv. “Training for trainers”, což znamenalo, že jsme všichni aktivně vytvářeli své vlastní simaluční hry. Po prvním dnu kdy jsme všichni absolvovali řadu seznamovacích aktivit následovala jedna ukázková simulační hra. Poté nám trenéři vysvětlili, jak takovou hru postupně vytvářet a rozdělili nás do 4 skupin. Úkolem těchto skupin bylo vymyslet simulační hru, kterou následně s ostatními otestujeme.

Prvním problémem, kterým musel každý tým čelit byla samotná volba tématu pro simulační hru. Následně jsme řešili strukturu hry. Nicméně v momentě, kdy jsme měli jasnou představu o tématu a o čem simulační hra bude, práce šla jako po másle.

Uprostřed našeho tréninkového kurzu si pro nás organizátoři připravili výlet do města Pompeje, kde jsme si prošli všechny historické památky a poslechli si neuvěřitelný příběh tohoto města. Následně jsme se přesunuli do nedalekého přímořského Salerna, kde jsme se kochali tradičním italkými ulicemi a vychutnávali pravou italskou kávu.

Další den jsme pracovali na simulační hře v jednotlivých týmech. Práce byla celodenní s cílem, abychom byli schopni následně hru zorganizovat pro ostatní členy tréninkového kurzu.

Příšel tzv. den D a naše simulační hry. V týmu, ve kterém jsem byla já jsme vymysleli simulační hru z reálněho světa byznysu. Snažli jsme se vše zorganizovat nejlépe jak šlo a až na pár detailů se naše hra všem líbila a byla oceněna zejména reálnost této situace pro praktický život. Další týmy měli simulační hru s tématikou nerovnosti žen ve společnosti nebo sociální sítě ve světě. 

Po odehrání těchto her jsme zapracovali připomínky a poslali je trenérům, kteří nám je brzy okomentují a následně pošlou. Tyto hry jsou skvělým nástrojem pro další tréninkové kurzy, nebo výměny mládeže, které valná část účastníků kurzu chce sama pořádat.

Tento projekt byl obsahově velmi přínosný, protože jsem pochopila jak tvořit simulační hru s podobně naladěnými lidmi jako jsme byla já. Ačkoliv jsem za Česko jela sama, vůbec mi to nevadilo, protože jsem si i tak vytvořila přátelství napříč Evropou. A o tom přece je každá Erasmus+ mobilita:-).

Děkuji EYCB za možnost účastnit se kurzu, který byl mou velkou inspirací.

Adéla Kalusová

Možná se ti bude líbit