Tree Spirit – Lotyšsko

single-image

Termín konání: 18.-26. červen 2017

Místo konání: Rites, Lotyšsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Přečtete si info-pack 

Random video of mid-summer’s eve on FB from TC:

Účastníci: Kateřina Paulišová, Jakub Klíma, David Raus

Účastnický poplatek: €50 (vybírají si ho samotní organizátoři

Hostitelská organizace: Adventure Spirit

Účastníci se země: ČR, Lotyšsko, Dánsko, Rumunsko, Chorvatsko, Slovensko

Report z projektu:

Tree Spirit byl projekt konaný v nádherné přírodě uprostřed Lotyšska, zaměřený na stavění platforem na stromech (tzv. tree house). Samotný proces sloužil hlavně jako vzdělávací nástroj, nicméně byla to stěžejní aktivita celého týdne, během níž jsme se naučili i spoustu praktických věcí, od vázání lan po slaňování.

Hned na začátku nás čekal 13 km dlouhý pochod do místa konání, pouze s mapou a kompasem, který nás nejen navnadil na outdoorovější styl, ale zároveň posloužil jako první teambuildingová aktivita. Celý týden pak byl ve znamení překračování tzv. comfort zone. Rozděleni do skupinek (kmenů) jsme pak i spali na různých místech. K dispozici byl tree house, hamaky zavěšené v koruně stromu či celta v lese, k dispozici však byla i chata pro ty, které spaní venku tolik nebralo. Večery jsme trávili u ohně ve společném kruhu. Strava byla převážně jen vegetariánská, ale díky skvělé kuchařce velice pestrá a chutná.

První dny jsme měli jak teambuildingové aktivity (za zmínku stojí třeba šplh na tzv. Jacob’s leader), tak i vzdělávací, abychom se naučili správně vázat lana či bezpečně šplhat po stromech. Další dny už pak stěžejní aktivitu tvořilo stavění samotných platforem, doplňkový program byl však také bohatý, například 24hodinový výlet během slavnosti letního slunovratu.

I když všichni máme tu svojí comfort zone někde jinde, tak každý překonal nějakou výzvu (někdo strach z výšek, jiný zase skok na laně) a všichni prožili týden plný nezapomenutelných zážitků.

                                                                                                                                                                                               Jakub Klíma

Možná se ti bude líbit