Unity with Diversity and Tolerance — Turecko

single-image

Termín konání: 15.-22. červen 2019

Místo konání: Kayseri, Turecko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtete si info-pack

 

Účastníci: Petr Sklář, Daniel Vojtěšek, Libor Barvík, Michaela Synková

Group leader: Adéla Lindnerová

 

Hostitelská organizace: Karaözü Gençlik Toplulugu

 

Účastnící-se země: Czech Republic, Germany, Greece, Romania, Lithuania, Croatia and Turkey

Report z projektu:  

Projekt s názvem Unity With Diversity And Tolerance se konal ve dnech 15. – 22. května 2019 ve městě Kayseri nacházející se ve střední části Turecka. Na výměně mládeže se podíleli účastníci z Turecka, Německa, Rumunska, Litvy, Chorvatska, Řecka a České republiky. Zastřešující organizací byla turecká organizace nesoucí název Karaözü Gençlik Toplulugu.

Projekt byl zaměřen na téma rasismus, xenofobie a tolerance a veškeré aktivity byly tomuto tématu také přizpůsobeny. V rámci této krátké výměny mládeže jsme se dozvěděli spoustu informací o diskriminaci v jiných zemích, připravili svou vlastní prezentaci ohledně rasismu a xenofobii v České republice, diskutovali, prohlásili svou vlastní deklaraci rovnosti a tolerance, připravili svůj vlastní budoucí projekt, zahráli si divadlo, natočili film a na jeden celý den vyrazili do překrásné oblasti zvané Kappadokia, známé pro své bizarní skalní útvary a skalní města. Rozmanitost kultur jsme doslova okusili na interkulturních večerech, při kterých jsme vyzkoušeli národní jídla a zatancovali národní tance.

Díky EYCB za příležitost, jelikož projekt byl opravdu skvělým zážitkem. Turecko mě naprosto okouzlilo a určitě se tam jednoho dne zase ráda vrátím.

Adéla Lindnerová

Možná se ti bude líbit