Unlock Your Learning Potential through Coaching – Bulharsko

single-image

Termín konání: 27. září – 5. říjen 2016

Místo konání: Uzana, (region Gabrovo), Bulharsko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack.

Účastníci: Ludmila Pátá, Jiří Valeš, Barbora Opletalová

Účastnící se země: ČR, Bulharsko, Řecko, Rumunsko, Velká Británie, Itálie, Polsko, Chorvatsko, Španělsko

Hostitelská organizace: C.E.T. Platform Bulgaria

Report z projektu:

27.9. – 5.10. 2016 jsem se zúčastnila projektu s názvem „Unlock your learning potential through Coaching“ organizovaný v Bulharské Uzaně.

Slovy je opravdu těžké vyjádřit, co jsem si z projektu odnesla, jelikož to byl jeden z nejlepších týdnů v mém životě. Setkala jsem se tam s lidmi různých zemí Evropy, kteří tam přijeli z různých organizací, s různým vzděláním a působením a tím pádem i každý s různým očekáváním. Naštěstí nás ale všechny spojovala jedna věc, a to nadšení! Stejně tak to byla také touha poznávat nové lidi, dozvídat se nové věci a celková otevřenost nás všech. Tímto bych tak velice ráda vyzdvihla velice povedený výběr účastníků (alespoň z převážné většiny), jelikož vše je o lidech. Program může být sestavený sebe lépe, ale vždy záleží, jakou v rámci něj a kolem něj lidé vytvoří atmosféru. Já osobně si lepší snad ani nedokážu představit.

Dále bych ráda zmínila neuvěřitelný program, který nám organizátoři nabídli. Ani si nepamatuju, kdy jsem se na týden úplně odstřihla od okolní reality – sundala hodinky, vypla mobil a prostě žila na plné obrátky! Program byl velice intenzivní, a to natolik, že jsem přesvědčená, že by ho bylo možné roztáhnout do více dní a rozhodně by to nebylo na škodu.

Každý den byla vysvětlena teorie, kterou jsme si hned následně měli možnost vyzkoušet v praxi. Obojí nám tak dohromady poskytlo ucelený obrázek o coachingu a komunikaci, i když je jasné, že za týden se člověk coachem nestane.

Trenéři, kteří nás ten týden v daném oboru vzdělávali, si odvažuji říct, že jsou opravdu kapacity. Teorii nám dokázali podat velmi zajímavou formou a na základě jejich vlastních zkušeností. Aktivity, které pro nás měli připravené, byli nejen relevantní, ale zábavné a obohacující zároveň. Trenéři se stali mými životními vzory, a to nejen v oblasti coachingu, ale i obecně.

Značná část programu byla zaměřená na sebe poznání, což mě do budoucna ovlivnilo asi nejvíce, jelikož ať už člověk dělá cokoliv, jako první vždy musí pracovat sám na sobě. Jsem tak organizátorům velmi vděčná, že této oblasti dali dostatečný prostor. Zároveň to byl také čas, kdy jsme mohli poznat nejen sami sebe, ale i ostatní. Na základě toho tak mohla vzniknout během pouhého jednoho týdne opravdu pevná a upřímná přátelství.

Ubytování bylo uprostřed nádherné přírody. Okolí tak dodávalo tréningu úžasnou atmosféru. Díky tomu, že jsme měli velké štěstí na počasí a celý týden bylo naprosto nádherně, jsme spoustu aktivit mohli dělat venku, což bylo velkou přidanou hodnotou celého tréningu.

 

Tímto bych velice ráda poděkovala Evropskému centru mládeže Břeclav, které mi umožnilo se tohoto projektu zúčastnit! Děkuju!

Ludmila Pátá 

Možná se ti bude líbit