Using Smart(Phone) – Itálie

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 13. — 21. červen 2021

Místo konání: Palermo, Itálie

Účastníci českého týmu: Alireza Hassanzadeh (GL), Jan Trojáček, Ha My Luongová, Mariia Yermak, Josef Ručka, Nina Jeřábková, Aneta Kiššová

 

Hostitelská organizace: HRYO (Human Rights Youth Organization)

Účastnící-se země: Řecko, Malta, ČR, Itálie

Report z projektu:

Projekt Using Smart(phone), který se konal ve městě Palermo na ostrově Sicílie, byl zaměřený na využívání technologií, konkrétně mobilních telefonů. Mimo pořadatelů, kteří na ostatní účastníky již v Palermu čekali, se tohoto projektu účastnil český a řecký tým. A jako takto sestavená skupina 15 mladých lidí, jsme společně tuto tématiku rozebírali a vytvářeli jsme menší kampaně pro šíření povědomosti o ní. Hlavními tématy byly například závislost na chytrém telefonu, jeho nadměrné používání spojené s negativními následky ale také způsoby chytrého používání telefonu a budování zdravých návyků ohledně technologií. 

Mimo tvoření kampaně, jsme také sdíleli své osobní zkušenosti a porovnávali situace v zemích účastníků. Možná jsme za tento krátký časový interval jednoho týdne nepřišli na inovativní a efektivní způsob, jak všechny problémy spojené s tématem vyřešit, ale definitivně jsme si odvezli mnoho nových zkušeností a rad od svých vrstevníků, které nám pomohou v osobním životě a rádi je budeme šířit dál.

                                                                                                                               Nina Jeřábková

Možná se ti bude líbit