Stand Together for Equality — Španělsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: La Vecilla, Španělsko

Termín konání: 4.—12. červen 2022

Prosím důkladně si přečtěte info-pack

Hostitelská organizace: Asociación Gastronómica Europea

Český tým: Hana Pasková

Report z projektu:

Projekt začal seznamováním a icebreakery první příjezdový večer. Pokračoval v podobném duchu i následující den, což bylo dobré, jelikož jsme se seznámili, a zároveň dostali úvod do toho, co nás bude čekat.

Cílem projektu bylo rozšíření povědomí o LGBTQ+ komunitě v širší veřejnosti. Nejdříve bylo samozřejmě potřeba, aby si účastníci rozšířili podvědomí – proto se vedly obsáhlé diskuze mezi všemi účastníky, byl videorozhovor s LGBTQ+ aktivisty, a byly různé workshopy. Například jsme se vciťovali do “coming out” příběhů lidí, což určitě pomohlo rozšířit empatii.

Hlavním projektem týdne bylo vytvoření online kampaně – osvěty o nějakém aspektu tématu LGBTQ+. Měli jsme si zvolit sociální síť a způsob, jakým osvětu zprostředkujeme. Např. můj tým si zvolil Instagram a brožuru a věnovali jsme se tématu experimentování se sexualitou (Instagramový účet najdete zde)

Také v rámci projektu byly dva výlety, jeden do blízkého města León, a druhý byl procházkou po stopách lokálních vodopádů.

Naučila jsem se hodně věcí o komunikaci s lidmi – např. Že, když někomu něco vysvětlujeme, je důležité přiblížit je jejich úrovni znalostí, aby to bylo účínné. Naučila jsem se také toho spoustu o lidském přátelství, a jakými všemi způsoby může vzniknout.

                                                                                                                                                         Hana Pasková

Možná se ti bude líbit