We Are Multipliers – Turecko

single-image

Termín konání: 21.-30. leden 2016

Místo konání: Istanbul, Turecko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack a rozpis denních aktivit

Účastníci: Eva Janečková, Lada Matyášová, Lukáš Dumský, Ivana Červenková

Účastnící se země: Dánsko, Turecko, Estonsko, Slovensko, Lotyšsko, Polsko, Španělsko, Maďarsko, Velká Británie a ČR

Hostitelská organizace: Environment Development Association

Report z projektu: 

Projekt, který nesl název We are Multipliers, se konal v termínu od 21. do 30. ledna  roku 2016 v největším evropském městě Istanbulu.

Z devíti evropských zemí a z Turecka bylo na projekt vysláno přes 40 účastníků, jejichž počet nedovedu z pozice pouhého účastníka přesně spočítat, protože občas bylo těžko určit, zda se v některých případech jednalo o regulérního účastníka či některého z bratrů tureckých organizátorů.

Projekt sice zastřešovala dánská organizace, ale o ubytování, stravování a další logistiku se starala její turecká partnerská organizace a publikační či marketingovou činnost zajišťovali účastníci z německé organizace Kultur & Art Initiative.

Oficiálním cílem projektu bylo zvýšit různé schopnosti přítomných pracovníků s mládeží. Zvláštní důraz byl kladen především na komunikační schopnosti, mezikulturní vzdělávání a rozvoj individuálních vzdělávacích postupů.

Teoretická část projektu byla věnována také neformálnímu vzdělávání a prohloubení našich znalostí o programu Erasmus+.

Tak jak je běžné na každém projektu, první dni byly věnovány především vzájemnému seznamování. Vzhledem k neobvykle velkému počtu účastníků, nebylo nijak snadné poznat všechny účastníky projektu. Ostatně na jeho konci se ukázalo, že ani deset dní mnohým nestačilo, aby si zapamatovali jména všech svých kolegů.

Další dni byly věnovány především tzv. teambulduingovým aktivitám a diskuzím nad různými tématy.

Bohužel jsme během tohoto projektu měli velkou smůlu na počasí, a tak jsme si příliš neužili ani celodenní prohlídku jinak kouzelného Istanbulu.

 

Poslední pracovní den projektu jsme strávili návštěvou starosty městské části Küçükçekmece, což je moderní evropské předměstí Istanbulu s populací dosahující téměř počtu 600 000 obyvatel. Po společné snídani se starostou a dalšími významnými zástupci samosprávy jsme si prohlídli moderní budovu radnice a navštívili také místní kulturní centra. Exkurzi jsme zakončili na univerzitě, kde jsme dostali příležitost podělit se o naše zkušenosti s programem Erasmus+ s tamními studenty.  

Lukáš Dumský

Možná se ti bude líbit