Volunteer Vanguard — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Rabka-Zdrój, Polsko

Termín konání: 7.—15. březen 2024

Český tým: 1 účastník  

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Europe4Youth

Report z projektu:

Během projektu v Rebce jsme se primárně věnovali aspektům dobrovolnické práce, jak ji využívat a jak s ní pracovat. Ze začátku jsme se snažili definovat jaké aspekty dobrovolnictví považujeme za důležité a jak je můžeme podporovat a zlepšovat tím dobrovolnický zážitek dalších dobrovolníků. 

Dalším bodem programu bylo zlepšování safe place a dobrovolnického prostředí. Velmi jsme se zaměřili na řešení krizových situací mezi dobrovolníky a eliminaci těchto problémů. Tyto workshopy byli extrémně přínosné protože jsme si během nichž uvědomili jak blízké a reálné problémy mohou být.

Poslední a dle mého názoru nejzásadnějším bodem byla aftercare. Mnoho dobrovolnických koordinátorů si neuvědomuje jak je důležité je komunikovat s dobrovolníky i po skončení projektu a poskytovat jim support při navracení se do běžného života. tento přechod může být pro mnoho lidí velmi nároční a pokud je nedostatečně zvládnutý může dojít i k vyhoření. Obecně jsme poměrně dlouho řešili wellbeing a jak se dá u dobrovolníků budovat.

Marianna K.

Možná se ti bude líbit