Wellbeing Agenda — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Manastirea Humorului, Rumunsko

Termín konání: 15.—24. březen 2024

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18+

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Arvis

Report z projektu:

Spolu s českým týmem jsme se přesunuli do malého rumunského městečka Mănăstirea Humorului poblíž ukrajinských hranic. Zde jsme strávili deset dní na tréninkovém kurzu s názvem Wellbeing agenda, kterého se zúčastnilo 30 pracovníků s mládeží z celkem dvanácti (nejen) evropských zemí.

Během našeho pobytu jsme se zaměřili na téma osobního štěstí. Měli jsme možnost poznat a identifikovat hned několik konceptů štěstí z celého světa, v jejichž duchu jsme pak utvářeli následující dny projektu. Podíleli jsme se například na vytvoření příjemného prostředí pro všechny účastníky projektu, užili si společný výlet do pohádkově zasněžených hor, strávili odpoledne připravováním společné večeře, nebo hráli komunitní divadlo, do kterého mohou zasahovat i lidé z publika. Jedním z posledních bodů programu byla návštěva přilehlého města, kde jsme se setkali se třídou maturantů, kterým jsme měli možnost představit náš projekt a podělit se s nimi o nabyté znalosti. Poté jsme zahájili raising awareness akci formou letákové kampaně, vytvořili jsme přání s citáty o štěstí a rozdávali jsme je místním obyvatelům. Moc jsme si tuto akci užili a doufáme, že jsme mnohým z nich zpříjemnili den. Večerní program se nesl v duchu intercultural nights, kdy účastníci tréninkového kurzu měli prostor představit ostatním to nejlepší ze svých zemí. Český tým na intercultural night přivezl reprezentativní vzorek snad od všeho, od syrečků, přes romadur, až po kolonády. Mezi nejzajímavější z těchto večerů bezesporu patří Georgian intercultural night, kdy jsme měli možnost vidět georgijské národní tance a blíže poznat jejich písmo. Moc jsme si také užili kvízy Kahoot, díky kterým jsme o každé zemi zjistili spoustu zajímavých a často vtipných informací a faktů. Úsměvným zážitkem pro mě bylo vysvětlování, že jsme nebyli Czechoslovenia, ale Czechoslovakia.

Celý projekt jsme zakončili vytvořením krátkého filmu, který zachycoval highlights celého programu, napsáním brožury shrnující informace o tématu Well being agenda, a zveřejněním Daily blogu, který detailně popisuje náplň jednotlivých dní.

Z projektu jsme si odvezli nespočet nezapomenutelných zážitků a skvělých nově navázaných přátelství. Tímto bych chtěla poděkovat EYCB za možnost se tohoto tréninkového kurzu zúčastnit, a mým teammates, kteří se mnou Českou republiku reprezentovali 🙂

Zuzana K.

Možná se ti bude líbit