Involving Everyone: Learning through Erasmus+ – Rumunsko

single-image

Termín konání: 6.-12. září 2016

Místo konání: Băile Herculane, Rumunsko

  Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack a rozpis denních aktivit.

Účastníci: Martin Pavlata, Markéta Mušálková

Účastnící se země: ČR, Německo, Maďarsko, Itálie, Litva, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko

Hostitelská organizace: Friedenskreis Halle e.V.

Report z projektu:

Projekt Involving Everyone: Learning through Erasmus se konal v malebném lázeňském městečku Băile Herculane v Rumunsku, 6.-12. září 2016 a byl zaměřen převážně na diskriminaci v oblasti práce s dětmi. Z tohoto důvodu byli na projektu přítomni zástupci různých věkových skupin (cca 20-50 let).  Celkem se projektu účastnilo 26 lidí (Německo, Rumunsko, Slovinsko, Itálie, Portugalsko, Lotyšsko, Maďarsko, Česká republika).

Po příjezdu na místo konání jsme byli ubytováni ve čtyřhvězdičkovém hotelu a šli jsme hned, znaveni z cestování, spát. První den jsme se seznámili a Adina s Gerolfem (naši  pojektoví leadři) nás dopoledním programem uvedli do problematiky diskriminace. Také jsme se nejdříve snažili poznat sami sebe aktivitou (Who am I? The onion of Personal Identity). Další dny jsme se pak zabývali aktivitami, které nás měly otevřít a tím nás donutit k otevřenému hovoru na ožehavá témata. Část větších her je zapsaná v denním plánu, ale druhá polovina pak byla čistá improvizace a zájem ze strany účastníků. Každý večer jsme pak zakončovali sebereflexí a sdílením svých pocitů ve společném kruhu.

Mě osobně projekt přinesl velmi užitečné znalosti o tom, jak se dá pracovat se skupinou lidí z naprosto odlišných kultur, sociálního zázemí a dokonce i rozdílného věku. Hlavně jsem si uvědomila, že o některých státech mám opravdu zkreslené představy a že o některých nemám vůbec ponětí.

Mimo programové aktivity, jsme také měli interkulturní noc, což byl naprosto nezapomenutelný zážitek se spoustou jídla, pití a tanců.

Já projekt považuji za nezapomenutelný a úžasný týden mého života. Neváhejte a jeďte také na ochutnávku do světa 😉

 

Markéta Mušálková

Možná se ti bude líbit