Music is my Aeroplane — Maďarsko

single-image

Termín konání: 13.-21. srpen 2019

Místo konání: Kiskunfélegyháza, Maďarsko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtete si popis projektu a info-pack.

Účastníci: Petr Velc, Roman Velc, Anna Bicanová, Anna Bubik

Group leader: Martina Otřísalová

Hostitelská organizace: NGO YOPA

Účastnící-se země: Czech Republic, Romania, Croatia, Estonia, Slovakia, Portugal, Spain, Italy, France

Report z projektu: 

Projekt Music is my Aeroplane se konal 13. – 21. srpna 2019. Odehrával se v malebném městě jménem Kiskunfélagyháza, které leží přibližně hodinu a půl cesty vlakem od Budapešti.

Tohoto projektu se účastnili země: Česká republika, Slovenská republika, Španělsko, Portugalsko, Estonsko, Itálie, Maďarsko, Francie, Chorvatsko a Rumunsko. Hostitelskou organizací tohoto projektu byla NGO YOPA.

Celý tento projekt byl zaměřen na hudbu, umění a web design. Cílem projektu bylo posílit kulturně rozmanité mladé lidi, motivovat a zapojit je díky hudbě a ostatním uměním.

Během projektu jsme pracovali v různě měnících se skupinách na tvoření provazu z ponožek, navrhnutí našeho loga, tvoření vlastních hudebních nástrojů a vytváření vlastních písniček a tanců.

Po celou dobu nás tento projekt připravoval na vystoupení na městských slavnostech. Nacvičovali jsme Contact Dance a některé ze zemí si připravili část programu, do kterého zapojili další členy z jiných zemí. Španělé zpívali a tančili Flamenco, Češi se Slováky si nacvičili píseň, Estonci píseň a jejich národní tanec, tančený mezinárodním obsazením a nakonec italská píseň. Závěrem jsme všichni zazpívali hymnu, kterou jsme sami složili.

Každý večer byl zaměřen dvou zemím, které prezentovali něco o svém vlasti. Každá země taky přivezla pár tradičních jídel na ochutnávku. Tento projekt by se dal shrnou těmito slovy: sranda, tréma, překonání možností, poznání, kreativita, přátelství, úspěch.

Závěrem bych už jen chtěla dodat, že tento projekt nás naučil nebát se mluvení anglicky, nebát se vystoupení před cizím publikem, ale také to, že nezáleží v jaké zemi žijete, je důležité jakým člověkem jste a že najít si přátele v různých zemích není těžké a i tyto přátelství mohou vydržet celý život. 

Anna Bicanová

Možná se ti bude líbit