Youth Hands in Hands for Combating Drug and Substance Abuse (A3) — Turecko

single-image

Termín konání: 10.-15. prosinec 2018

Místo konání: Istanbul, Turecko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 3: strukturovaný dialog

Přečtete si info-pack.

Účastníci: Jitka Jurníková, Lukáš Hodonský, Kateřina Svobodová, Ondřej Suchomel

Účastnící-se země: Bulgaria, Czech Rep., Croatia, Estonia, Portugal, Italy, Netherlands and Turkey

Hostitelská organizace: Beyoğlu District National Education Directorate

Report z projektu: 

Projekt Youth Hands in Hands for Combating Drug and Substance Abuse se konal v Turecku v městě Istanbul od 5 do 12 prosince. Bydleli jsme v hotelu v pokojích pro 2 až 3 osoby. Participanti byli ze zemí: Itálie, Portugalsko, Estonsko, Holandsko, Německo, Bulharsko a samozřejmě Česko a Turecko.

Jelikož se jednalo o tréninkový kurz všechny aktivity se odehrávali převážně formou prezentací a přednášek. Program byl prokládán pravidelnými coffee breaky, takže jsme měli možnost si odpočinout a nabrat další síly na vstřebávání dalších cenných informací. Před první přednáškou probíhaly ranní energizery a ice breakery, které byli super.

Mě osobně se nejvíc líbil trip do města, který byl naplánovaný na poslední den. Organizátoři nás provedli muzeem, prošli jsme taky muzeum miniatur významných budov v Turecku. Stříleli jsme z profesionálních luků a nakonec jsme se kochali výhledem z Galatské věže.

Každý večer po ukončení hlavního programu jsme se mohli rozhodnou zda zůstaneme na hotelu nebo půjdeme do města s participanty z Istanbulu, kteří nám ukázali zajímavá místa, skvělé vyhlídky, pluli jsme lodí, ochutnávali tradiční jídla, pití, kouřili vodní dýmky, poznávali místní tanec a zvyky. Během projektu jsme si užili spoustu srandy a díky tomu vzniklo mezi participanty silné pouto.

Lukáš Hodonský

Možná se ti bude líbit