Evropské centrum mládeže Břeclav
Evropské centrum mládeže Břeclav

 Novinky

Přihlaste se na fantastické EVS projekty z naší nabídky

V sekci Chystané EVS projekty pro Vás máme dvě zbrusu nové nabídky EVS - jednu dlouhodobou (9 měsíců) a druhou krátkodobou (1 měsíc). Přihlašte se ještě letos a získejte možnost vyjet ještě v únoru do Bulharska, nebo v červnu do Řecka! Více informací najdete tady: http://eycb.eu/cz/stranky/2026-chystane-evs-projekty.


Informační workshop o programu Erasmus+: Mládež v akci na Gymnáziu a SOŠ Mikulov

Snažíme se, aby o možnostech, jak se levně a zábavně vzdělávat v zahraničí díky projektům programu Erasmus+: Mládež v akci, vědělo co nejvíce mladých lidí. Proto jsme tentokrát vyrazili do Mikulova, kde jsme s programem Erasmus+ seznámili studenty tamějšího gymnázia. A protože není nad to, vyzkoušet si na vlastní kůži, co člověka na projektu může potkat, připravili jsme si por ně i pár aktivit.

 


Jana Parolková se stala Osobností neziskového sektoru Jihomoravského kraje!

NOVÉ!!!

Jana ParolkováMoc děkujeme všem, kteří hlasovali pro Janu Parolkovou. Podpořilo ji totiž nejvíce lidí (480 z celkových 2033 hlasujících) a Jana Parolková se tak stala historicky první Osobností neziskového sektoru Jihomoravského kraje!

Jana působí v Evropském centru mládeže Břeclav jako projektová koordinátorka, a za šest let své práce pro EYCB již vyslala přes 800 mladých lidí na bezmála 350 projektů, iniciovala vznik grantového programu na podporu účasti finančně nebo sociálně znevýhodněné mládeže na zahraničních vzdělávacích projektech, uspořádala tréninkový kurz zaměřený na pomoc handicapovaným.

Jana se aktivně podílí také na veškeré další činnosti EYCB, ať již se jedná pořádání informačních prezentací o programu Erasmus+: Mládež v akci, místních akcí na Břeclavsku či rozvoj organizace (a další...), a to přesto, že dlouhodobě žije ve Velké Británii. Tam také pomáhala handicapovaným studentům Oxford University.

K vítězství Janě moc gratulujeme a přejeme mnoho energie a nadšení do další práce!


Nabídka tříměsíčního dobrovolnického projektu

Zajímá Tě dobrovolnická činnost a je Tvým snem, aby Tvá pomoc měla smysl? Chceš pomoci s výukou afrických dětí? Nebo bys rád přispěl(a) k rozvoji zdravotnické péče a informovanosti v Ghaně?

Přihlas se do našeho speciálního programu a na 3 měsíce se můžeš stát dobrovolníkem organizace OSDA (www.osdaworld.org)!

Podívejte se na podrobnější informace sem a případně se hned přihlašte! Přihlášky přijímáme do 17. srpna (vč.).


Zvolena nová rada

Na výroční schůzi byla zvolena nová rada EYCB. Kdo bude v období 2015-16 koordinovat zahraniční projekty, pořádat ty domácí, starat se o finance a kontrolovat chod spolku, se můžete podívat do sekce Náš tým. Tam najdete také stručné představení jednotlivých členů rady.


Napište nám, jak se vám líbí náš web!

Podle vašich přání, která jste nám sdělili v analýze potřeb, upravujeme tento web - přidali jsme např. info, jak se můžete zapojit do naší činnosti, osobní údaje o členech našeho týmu apod.

Zajímá nás, jak jste s našimi stránkami celkově spokojeni. Uvítali byste nějaké změny (ve vzhledu, obsahu, funkčnosti,...)?

Napište nám to prosím na náš Facebook jako komentář, nebo na náš e-mail [email protected]. Chceme, abyste s námi byli spokojeni po všech stránkách - i těch webových.:-)

Děkujeme!


Výsledky "Analýzy potřeb" příznivců EYCB

Moc děkujeme všem, kteří jste si našli čas a vyplnili jste nám dotazník „Analýza potřeb příznivců EYCB“! Celkem se nám podařilo nasbírat odpovědi od 97 respondentů, což je nádherný výsledek, ve který jsme ani zdaleka nedoufali – MOC Vám děkujeme!!!

Vyhodnocení Vašich odpovědí si můžete prohlédnout zde. Již jsme začali pracovat na tom, aby naše činnost a ostatní služby, které Vám nabízíme, co nejvíce odpovídaly Vašim přáním – např. v sekci Zahraniční projekty od konce loňského roku najdete u každého projektu informaci o pořádající organizaci, upravili jsme sekci Chci se stát členem a vytvořili pro Vás návod, jak můžete zorganizovat svůj vlastní projekt (Domácí projekty - Chci uspořádat vlastní projekt); na našem blogu EU4U budete pravidelně nacházet informace o různých stážích, konferencích a dalších akcích, kterých se můžete zúčastnit. Připravujeme pro Vás nové aktivity, další úpravy webu a chystáme také důkladnější revizi těchto stránek.

Proto nás prosím sledujte, máte se na co těšit!


Ohlédnutí za rokem 2014

Přejeme Vám krásné Vánoce plné pohody, štěstí a lásky a do nového roku 2015 jen to nejlepší!

Moc děkujeme všem, kteří s námi jezdíte na projekty, zajímáte se o nás, inspirujete nás, šíříte se o nás mezi svými přáteli nebo nás podporujete jakkoli jinak. Děkujeme Vám!

V letošním roce jsme vyslali 172 mladých lidí na 49 zahraničních projektů do 22 zemí. Projekty byly podpořeny z programů Mládež v akci a Erasmus+: Mládež v akci. Také se nám podařilo vyslat dalšího dobrovolníka na Evropskou dobrovolnou službu. V České republice jsme uspořádali náš již sedmý samostatně organizovaný projekt, výměnu mládeže Connecting Through Science, podpořenou programem Erasmus+: Mládež v akci.

Pokračovali jsme v seznamování veřejnosti s příležitostmi, které mladým lidem nabízí program (Erasmus+): Mládež v akci, a to na brněnských gymnáziích Slovanské náměstí, Tř. kpt. Jaroše, na Veterinární a Farmaceutické univerzitě Brno, na Platformě ESN v Českých Budějovicích, na jarmarku neziskovek v rámci festivalu RiverJump! v Lanžhotě a na 3. ročníku Veletrhu neziskových organizací Brno.

Zapojili jsme se také do dobrovolnické akce "My pro vodu - voda pro nás", připravili pro Vás nový grantový program podporující účast ekonomicky znevýhodněných mladých lidí na projektech EU, uspořádali besedu v Městské knihovně Břeclav a vytvořili publikaci plnou Vašich zážitků a fotografií ze zahraničních projektů.

Zůstaňte s námi prosím i nadále, na příští rok již připravujeme další akce!


Výměna mládeže „Connecting through Science“ byla schválena Domem zahraniční spolupráce a podpořena grantem programu Erasmus+: Mládež v akci!

Projekt Connecting through Science byl podpořen grantem ve výši 11 508 EUR  programu Erasmus+: Mládež v akci. Tato výměna mládeže se bude konat od 24. do 31. října 2014 v Lednici na jižní Moravě a bude spojovat mladé lidi, kteří mají zájem nejen o vědu, ale i o sebevzdělání, aktivní občanství a poznávání nových lidí z celé Evropy, konkrétně z: České republiky, Estonska, Chorvatska, Nizozemí, Slovenska a Slovinska. 


Upozornění na změnu čísla bankovního účtu ECMB

Dovolujeme si upozornit ty z Vás, kteří nás finančně podporujete (nebo o tom do budoucna uvažujete), že od dnešního dne máme nový bankovní účet. Pokud nám tedy chcete poslat nějakou tu korunu, za kterou budeme samozřejmě moc vděčni, učiňte tak prosím na účet č. 2800605023/2010.
Moc Vám děkujeme za pochopení a Vaši přízeň!