Active ME — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Vatra Dornei, Rumunsko

Termín konání: 26. květen—7. červen 2024

Český tým: 5 účastníků (ve věku 18—30 let+ 1 group leader (ve věku 18+) 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Friends‘ Society (part of D.G.T. (Do Great Things) Network)

Popis projektu:

The project Active ME is a youth exchange supported by the Erasmus+ programme of the European Union that will raise awareness among young people of the importance of including sports and recreational outdoor activities in their lives, emphasizing their positive impact on a healthier lifestyle. Both non-formal education methods in multicultural contexts, as well as practical activities (hiking, rafting, adventure park, zip-line, etc.) will be used to teach young people by experimenting. 

The youth exchange will take place between 26 May – 7 June 2024 and the venue will be Siady Guesthouse, near Vatra Dornei, a picturesque mountain resort in the North of Romania. The outdoor activities will take place in the mountainous area surrounding Vatra Dornei, in the Carpathian Mountains. 

We will use non-formal methods for learning and developing certain abilities and attitudes: getting to know each other games, ice-breaking games, trust building and team building games, physical exercises and hiking, interactive presentations, group research, generating and visualizing ideas in creative ways, experiential learning through practical activities, theater, cultural exchange, analysis, reflection, evaluation and self-evaluation. 

Možná se ti bude líbit