Be active, Be yourself — Be an entrepreneur — Slovensko

single-image

Termín konání: 1.-8. prosince 2013

Místo konání: Podkylava, Slovensko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Účastníci: Blanka Poštulková, Andrej Dobeš, Dominik Zehringer

Report z projektu:

Buď aktivní, jeď na kurz!

Jak chutná řecký aperitiv Ouzo? Jak tancovat rumunské tance? Jak chutná polské medové pivo? To vše jsem se dozvěděla na mezinárodním semináři na Slovensku.

První adventní neděle a já nasedám do vlaku směrem Bratislava, abych se zapojila do školícího semináře s názvem Buď aktivní, buď sám sebou, buď podnikatelem. Týden plný skupinových aktivit, kde se dozvím informace o situaci mladých lidí v různých zemích a získám informace o příležitostech v zahraničí, je přede mnou. Odpoledne se setkávám s dalšími účastníky z osmi evropských zemí včetně Řecka či Polska. Po prohlídce hlavního města Slovenska, přijíždíme do Podkylavy –  vesnice, kde bude náš týdenní seminář probíhat. Další den se seznamujeme s trenérem Lucou z Itálie, který povede naše kurzy. V následujících dnech se podílíme na aktivitách, které nás učí pracovat v týmu, získáváme informace o možnostech, které nám nabízí programy Evropské unie včetně možnosti zapojit se do Evropské dobrovolné služby. V polovině týdne jdeme na prohlídku místní farmy a máme příležitost sdílet zkušenosti s jejím majitelem. Každý večer připravujeme společné aktivity se všemi účastníky, máme tak možnost ochutnat regionální speciality národních kuchyní, tančit tradiční tance, zpívat a hledat inspiraci v osobních příbězích ostatních účastníků. Na konci týdne si zkoušíme sestavit vlastní projekt a konzultovat ho s trenérem Lukou. Cestou zpět se společně zastavujeme na punč na vánočních trzích v Bratislavě. Týden je za námi, vracím se domů s novými zkušenostmi a přáteli. Zejména pak s motivací následovat své sny a otevřít si vlastní Tvarůžkovou cukrárnu!

Kurz byl podpořen z prostředků programu Mládež v akci. Účast na tomto školícím kurzu mi zprostředkovalo Evropské centrum mládeže Břeclav.

Blanka Poštulková

Dva krátké články o tomto projektu byly otištěny i v Žurnálu UPOL: http://www.zurnal.upol.cz/zprava/clanek/bud-aktivni-jed-na-kurz/
a na portálu Šumpersko.net: http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Reportaz-Blanky-Postulkove-Bud-aktivni-jed-na-kurz-4896/clanek/Publicistika

Možná se ti bude líbit