Careerland — Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Family Motel, Mecidiye/Keşan/Edirne, Turecko

Termín konání: 27. říjen—6. listopad 2022

Český tým: Veronika Sandholzová (GL), Lukáš Rychetský, Pavel Hrdinka, Jan Hromek, Radovan Zelený, Martin Blažek

Prosím přečtěte si info-pack. 

Hostitelská organizace: Worldest organisation

Report z projektu:

Projekt, který nesl název Careerland, už sám o sobě říká, že bude né jenom zajímavý ale také přínosný pro svůj osobní rozvoj.

Projekt se konal 27.10 – 6.11  v Turecku, a to konkrétně na poklidném odlehlém místě ve Family motelu poblíž měst Mecidiye, Keşan a Edirne.

Celkem se projektu účastnilo 36 lidí – 6 lidí z Rumunska, Turecka, České republiky, Severní Makedonie, Itálie a Litvy. Po organizační stránce vše zaštiťovala společnost Worldest Association pod vedením Oktaya Yatkina.

Celý projekt měl za cíl nejen rozvíjet své klíčové kompetence, kterými jsou například sociální a komunikační dovednosti, ale především zajistit, aby účastníci znali sami sebe a byli si vědomi svých předností a odlišností. Duch projektu byl podporovat mladé lidi v mezikulturní komunikaci, interakci a respektu.

Všechny aktivity byly provozovány v prostředí motelu, ať už vevnitř nebo venku. Teploty se pohybovaly celý týden kolem 18 stupňů, a ačkoliv byl listopad, tak jsme všichni přijeli opálení. Veškeré sessions byly formou skupinových prací, facilitovaných diskusí, simulací, a hraní rolí za účelem poznání názorů ostatních, a třeba se i těmito pohledy inspirovat, rozšířit si obzory a posunout se dál.

Každý večer jsme zakončovali ve společném kruhu sdílením svých pocitů z celého dne, který pak doprovázela intercultural night a společná zábava.

Tento kurz nám všem zprostředkoval možnost poznat sám se sebe nejen osobní, ale také v profesní oblasti. Spousta z nás si pomocí vyplněných testů a předvedených her, nacvičeného interview, vytvořeného CV a motivačního dopisu uvědomilo, v čem jsou dobří, a čemu se chtějí v životě věnovat.

Poslední den jsme obdrželi Youthpass o absolvování kurzu, a každý měl říct pár slov na závěr, jak jsme si celý projekt užili a co nám přinesl. Proměnilo se to emotivní zážitek, kdy jsme víc jak dvě hodiny mluvili o tom, jak jsme si přirostli k srdci a zvali se do našich rodných zemí. Na takovýto projektech si opravdu můžete najít přátelé na celý život. Říkám to od srdce a ze své vlastní zkušenosti po absolvování mého šestého projektu zde v Kesanu v Turecku, kam bych se normálně sama od sebe asi ani nepodívala.

Chtěla bych hrozně moc poděkovat organizaci Worldest Association za možnost zúčastnit se jejich projektu a hlavně Roxaně a Sebastiánovi za perfektně připravený program a výlet do Edirne, dalším účastníkům projektu za skvělou atmosféru, ale především vysílající organizaci EYCB a její koordinátorce Janě Parolkové, která nás do poslední chvíle vedla a díky tomu všechno proběhlo hladce a my si do života odnášíme spoustu nových zážitků.

Děkujeme

Sandholzová Veronika

Možná se ti bude líbit