Circus Pedagogy for Inclusion — Francie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Bidart, Francie

Termín konání: 16.—24. srpen 2023

Český tým: 2 účastníci (ve věku 18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Association La Villa

Popis projektu:

Během devítidenního vzdělávacího kurzu se dozvíme, jak používat cirkusovou pedagogiku jako metodu práce s mládeží. Cirkusové aktivity využijeme jako formu pedagogiky ve výuce a v neformálním vzdělávání. Naší hlavní myšlenkou je, že cirkusové aktivity jsou atraktivní a zábavné pro každého, a proto jsou ideálním nástrojem pro výchovnou práci s mládeží.

Cílem je seznámit pracovníky s mládeží a mladé lidi s pozitivními a zdravými aktivitami, které podporují spolupráci a posilují sebedůvěru a zároveň rozvíjejí koordinaci a vytrvalost. Konečným výsledkem je mnohem více než jen osvojení těchto dovedností – pomáhá také zlepšit sebevědomí, budovat sociální kapitál a nasměrovat lidi k pozitivnímu způsobu života.

Hlavním cílem našeho projektu je naučit účastníky základy různých cirkusových dovedností, jako je partnerská a skupinová akrobacie, žonglování, diabolo, modelování balónků…, a ukázat jim, jak připravit a realizovat cirkusový workshop, který mohou využít jako nástroj při své práci s mládeží. Na konci našeho školení budou všichni účastníci vybaveni znalostmi, jak sami připravit a realizovat základní cirkusový pedagogický workshop.

Po skončení projektu bude jejich úkolem vést workshop cirkusové pedagogiky pro mládež ve své zemi a tímto způsobem šířit výsledky vzdělávacího kurzu.

Během projektu si účastníci (s pomocí lektorů) připraví krátké cirkusové představení, které předvedou místní komunitě. Po představení povedou účastníci workshop cirkusové pedagogiky pro místní komunitu a vyzkouší si nově nabyté dovednosti.

Tým:

Projektový tým je mezinárodní, multidisciplinární tým, který je pro práci na tomto projektu opravdu motivován! Tým lektorů tvoří Anja Mikič a Denis Crovella. Celý tým, včetně trenérů, jsou velmi otevření lidé a mají mnoho zkušeností s mezinárodní prací s mládeží v oblasti cirkusové pedagogiky.

Profil účastníka:

Hledáme pracovníky s mládeží starší 18 let s dobrou úrovní angličtiny, kteří budou ochotni a odhodláni aktivně se účastnit VŠECH sezení (cca 8 hodin denně):

Všichni účastníci musí být starší 18 let a mít bydliště ve vysílající zemi.

  • Podporujeme genderovou vyváženost.
  • Všichni účastníci by měli mluvit a rozumět anglicky.
  • Účastníci by již měli být zapojeni do práce s mládeží, nebo mít motivaci se jí věnovat.
  • Účastníci by měli mít zájem o realizaci následných aktivit.

Možná se ti bude líbit