Climate in Change, Stop by Music — Turecko

single-image

Datum konání: 5. – 12. května 2012

Místo konání: Mersin, Kızkalesi, Turecko

Účastníci: Petra Němcová, Lukáš Janda, Jan Vacek (GL), Ondřej Serbousek, Martina Pšovská

Report z projektu:

V Mersinu nás kromě krásného počasí přivítala i turecká skupina s autobusem, kterým nás odvezli na místo konání projektu – Kizkalesi, malá okrajová část Mersinu. Z oken hotelu jsme měli výhled na moře a krásnou pevnost, která se tyčila na ostrově kousek od břehu. 

Trochu nás zarazil nepořádek a spousta odpadků, které se povalovali kolem pláže a všech domů. Ovšem právě tohle prostředí bylo nejvhodnější pro náš projekt Climate in Change: Stop by music. Vše velké začíná u malých věcí. Proto bylo jedním z cílů naučit obyvatele Kizkalesi uklízet odpad. Vhodně zvolenou metodou byl malý koncert, který jsme s účastníky připravili pro tamní obyvatele. Doprovodem byly nástroje, které jsme vyrobili z recyklovaného materiálu. Složili jsme písničku, která odrážela zásady, jak chránit životní prostředí. Protože posluchači byly převážně turecké děti, byla písnička anglicko-turecká.

Volnočasové aktivity byly jak organizované, tak záleželo pouze na nás. Vzhledem k tomu, že místo konání projektu bylo v městečku u pláže, většinu času vyplňovalo koupání v moři. Navštívili jsme také nedaleké zřiceniny z dob sultánů. Podnikali jsme výlety po okolí a navštívili i další pláže.

Možná se ti bude líbit