Compos Mentis: Inclusion and Mental Well-being in Youth Projects — Polsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: více-fázový tréninkový kurz

Termíny konání:

  1. tréninkový kurz: 14.—21. srpen 2021
  2. tréninkový kurz: 14.—21. září 2021 (dvě volná místa)

Místo konání: Villa Re-Zone, Rabka Zdrój, Polsko

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete si info-pack pro tréninkový kurz č. 1 (14.—21. srpen) a info-pack pro tréninkový kurz č. 2 (14.—21. září)

Hostitelská organizace: Nausika

Věkový limit pro účastníky: 18+

Účastnící-se země: Řecko, Chorvatsko, Gruzie, Polsko, Bosna a Herzegovina, Kypr, Maďarsko, Portugalsko, Švédsko, ČR

Český tým

1.fáze: Martin Žaba, Iva Černá, Anastasie Juskovecká

2.fáze: Martin Žaba, Iva Černá, Hana Bostlová, Jana Řežábková

Padlet s materiály:

https://padlet.com/yumeiropatissiereamano/50fg73gmmtfm5uln

Video shrnující celý kurz:

https://www.youtube.com/watch?v=msKXGh9I-B8

Report z projektu:

2. fáze: 

Tréninkový kurz Compos mentis 2 se uskutečnil v polském městě Rabka – Zdroj, které se nachází nedaleko od překrásných Vysokých Tater. Čtrnáctého září se zde sešly týmy z Polska, Řecka, Chorvatska, Švédska, Bosny a Hercegoviny a samozřejmě i z České republiky. Projekt byl zorganizován neziskovou organizací Nausika a jeho hlavním tématem bylo duševní zdraví v souvislosti s prací s mládeží. 

První den jsme věnovali vzájemnému poznávání, teambuildingovým aktivitám a shrnutí teoretických znalostí z předchozího projektu pro ostatní, kteří se ho nemohli zúčastnit. V dalších dnech jsme se pustili do plánování a později i vytváření vlastního miniprojektu v rámci našeho tématu „mental health in youth work“. Náš team se zaměřil na selhání a jak se s ním jako lidé vyrovnáváme. Nakonec jsme vytvořili sérii únikových místností s hádankami, které téměř nebylo možné v časovém limitu rozluštit. Pozorovali jsme, jak se jednotlivé týmy vyrovnávají se selháním, později vedli diskuzi, a nakonec natočili video, kde jsme téma ve zkratce zpracovali.

Jako zaslouženou odměnu jsme si po náročném dni vždy odpočali u deskových her, v sauně nebo ve vířivce. Uprostřed týdne jsme se v rámci intercultural night měli možnost blíže seznámit se zahraničními umělci a samozřejmě i s dobrotami, které jsme každý ze své země přivezli. 

Celkově se podle mého názoru projekt moc povedl a všichni jsme si odnesli spoustu cenných znalostí.  Ráda bych na tomto místě poděkovala jak organizátorům z Nausiky, kteří odvedli výbornou práci při vytváření projektu, tak i dobrovolníkům z EYCB, kteří mladé lidi na ERASMUS+ projekty vysílají. A pokud sami uvažujete, že na nějaký podobný projekt vyrazíte, mohu to jen doporučit 😊

Iva Černá

                                                                                                                                 

Možná se ti bude líbit