Coolplay, Foster Interculturality by Playing – Španělsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: seminář

Místo konání: Terrassa, Barcelona, Španělsko

Termín konání: 11.—16. prosinec 2023

Český tým: 2 účastníci

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: La Víbria Intercultural

Report z projektu:

Projekt „COOL PLAY: Podpora mezikulturnosti hraním“ byl úspěšně realizován v termínu od 11. do 16. prosince 2023 uprostřed horského parku blízko Baixador de Vallvidrera. Cílem projektu bylo podnítit využívání her v oblasti mezikulturního vzdělávání a vytvořit síť organizací s podobnými cíli. Účastníci měli možnost prezentovat inovativní hry a nástroje pro práci s mládeží zaměřené na mezikulturní vzdělávání.

Místo konání, „InOut Hostel“ na kopci Collserola, poskytovalo ideální prostředí pro výměnu nápadů a osvědčených postupů. Účastníci spali ve sdílených pokojích pro 10 osob, což umožnilo vzájemnou interakci a výměnu zkušeností. Vybavení pokojů zahrnovalo skříňky, lampy a zásuvky pro pohodlí účastníků.

Program projektu zahrnoval několik klíčových aktivit. Účastníci prezentovali své inovativní hry, sdíleli nástroje pro práci s mládeží a diskutovali o potřebách a výzvách spojených s mezikulturním vzděláváním. Tyto aktivity vedly k vytvoření síťování mezi organizacemi, což posílilo spolupráci a vzájemnou podporu.

Během projektu měli účastníci také možnost experimentovat s novými nástroji, materiály a metodami, aby podpořili kreativitu a nové myšlenky v oblasti mezikulturního vzdělávání. Kromě toho měli příležitost prozkoumat krásy Barcelony a využít přírodního parku Collserola pro odpočinek a sportovní aktivity.

Celkově lze projekt „COOL PLAY: Podpora mezikulturnosti hraním“ označit za úspěch, který přinesl nejen nové nástroje a nápady pro práci s mládeží, ale také posílil spolupráci mezi organizacemi v oblasti mezikulturního vzdělávání. Těšíme se na další podobné iniciativy a inspirativní setkání v budoucnosti!

Lukáš

Možná se ti bude líbit