Don’t You Fake It — Chorvatsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Vrsar, Istrie, Chorvatsko

Termín konání výměny mládeže: 10.—18. říjen 2022

Přípravné předprojektového setkání (tzv. APV = Advance Planning Visit): Záhřeb, Chorvatsko, 2.—4. září 2022. APV se zúčastnila group leaderka českého týmu, Magdaléna Blažková

Česká skupina: Magdaléna Blažková (GL), Anna Gryčová, Tereza Mikudová, Veronika Bulířová, David Stehlík, Zora Kallusová

Prosím přečtete si info-pack. Omrkněte také projektové video zde.

Hostitelská organizace: Amazonas

Report z projektu:

Projekt s názvem Don´t you fake it se konal 10.10. – 18.10. v krásném Chorvatském Vrsaru.

Cílem projektu bylo rozšířit povědomí o fake news a ukázat účastníkům nástroje, díky kterým se dá pravdivost zpráv ověřit. Součástí byly také diskuze o marketingu či sociálních sítí. Moc zajímavé byly i prezentace o senzacionalismu, díky kterým jsme se dozvěděli, jak média fungují v zemích ostatních účastníků. Myslím si, že všichni účastníci z Česka jsou nyní mnohem vděčnější za stav médií v Čechách. Erasmu se zúčastnili lidé z 6 zemí – Maďarska, Itálie, Makedonie, Kosova, Albánie a Chorvatska.

 Většina aktivit se odehrávala v zasedací místnosti tříhvězdičkového hotelu Pineta, ve kterém jsme byli ubytovaní.  V hotelu jsme mohli využít posilovnu, saunu a také hotelový bazén. Nejvíce ale asi všichni ocenili výborné jídlo, které si mohl každý vybrat ze švédských stolů. I přes trochu chladnější počasí většina z nás využila možnost jít si zaplavat do moře, na které jsme měli krásný výhled přímo z hotelu.

Dva večery probíhaly „intercultural evenings“, díky kterým jsme měli možnost více poznat kulturu ostatních zemí a ochutnat i typické jídlo a sladkosti. Ostatní večery byl volný program. Velmi oblíbenou večerní aktivitou byla hra „Mafia“, což je obdoba hry, které se v Česku říká „městečko Palermo“.

Myslím si, že nejenom já ale i všichni ostatní si Erasmus neskutečně užili a všichni na něj budeme rádi vzpomínat. Mně osobně toho Erasmus hodně naučil a určitě jsem získala cenné zkušenosti.

Anna Gryčová

Možná se ti bude líbit