Don’t You Fake It — Chorvatsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Vrsar, Istrie, Chorvatsko

Termín konání výměny mládeže: 10.—18. říjen 2022

Přípravné předprojektového setkání (tzv. APV = Advance Planning Visit): Záhřeb, Chorvatsko, 2.—4. září 2022. APV se zúčastní jeden reprezentant za každý národní tým. Český reprezentant účastnící se APV se pak musí zúčastnit i samotné výměny mládeže

Česká skupina: 5 účastníků (ve věku 16—30 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku (link v info-packu) co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Chorvatska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Amazonas

Popis projektu:

At the time of the global COVID 19 pandemic, the media space was flooded with misinformation, conflicting information as well as sensationalist news. All this affected the trust of citizens in the media, but also the mental health of citizens. That is why educating young people about media literacy has become even more important.

With this youth exchange we want to contribute to the media literacy of young people who will acquire the skills they need to know how to check the information they find in the media, whether traditional or new media, and encourage them to critically evaluate the content they consume. Once they learn how to check the information, they find in the media, they will be educated on how to distinguish verified and accurate information from fake news.

In addition, they will receive tools on how to deal with negative emotions and the fear that such news, especially related to the global pandemics or situations, often arouses in them. In the end, they will be more educated on how they can use the media for positive purposes such as information and education. Together with other participants, they will create a short brochure and/or video with aims to help their peers how to recognize fake news and how to become more media literate. In this way, they will implement what they have learned and be motivated to continuously work on increasing media literacy, both their own and their peers.

The overall goal of the project is to raise awareness of the importance of youth media literacy

The specific goals of the project are:
1. Ensure that 30 young people receive skills that will enable them to distinguish reliable information from fake news
2. Educate 30 young people about tools to help them deal with false information
3. Encourage 30 young people to use the learned skills and tools in everyday life
4. Exchange of the practices in five countries that participate in YE
5. Encourage collaboration between 30 young people from five different countries

 

Možná se ti bude líbit