GREEN-IT — Itálie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání výměny mládeže: Conversano, Itálie

Časový rozvrh této mobility:

  • Přípravné předprojektové setkání (Advance Planning Visit = APV): 21.—24. květen 2024, Altamura, Itálie. Tohoto přípravného předprojektového setkání se za ČR zúčastní group leader české skupiny. APV účastník se zúčastní i samotné výměny mládeže v červnu. Co obnáší účast na APV najdete zde. (není to žádná věda a zvládne to opravdu každý) 
  • Výměna mládeže18.—27. červen 2024

Český tým: 5 účastníků (ve věku 18—25 let) + 1 group leader (ve věku 20+ let)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Aktuálně je přihlašování otevřeno jen a pouze na pozici group leadera = člověka, který se zúčastní jak APV v květnu, tak samotné výměny mládeže v červnu.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) a to max. do výše €275/účastník.

Hostitelská organizace: Associazione LINK

Popis projektu:

GREEN IT explores topics such as environmental sustainability, reuse and recycling of waste materials (plastic, paper, wood, etc.) through the realisation of a creative process focused on doing and learning by experimenting, thanks to technological tools and prototyping methods based on design thinking.

Activities 

The main activities of this project will be: planning, prototyping and implementing installations and objects for public space. All these are phases of a bigger process that requires creativity and imagination, including the discovery of our territory, which will be a crucial element of this process.

This involves the development of innovative ideas that can enhance the experience of individuals in public space, promoting social interaction and connection with the environment. All of these activities represent a unique opportunity to integrate art, design and sustainability, contributing to improving the quality of life in communities and promoting responsible use of environmental resources.

Participants‘ profile:

  • The project is for participants aged between 18 and 25 years old.
  • We are looking for participants who are very interested in the topic, passionate about technology and who care about sustainable development.
  • We are not looking for experts in the field, but only people who, even if they do not know much about this world, have a desire to learn, to discover and to be fascinated.

Participants should:

  • be open to cooperate in an international environment, respecting diversity of opinions;
  • be able to work in English and other European languages;

Možná se ti bude líbit