Green Living in the Rural Area – Řecko

single-image

Termín konání: 4.-11. květen 2016

Místo konání: Kryoneri Korinthias, Řecko

  Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack

Účastnický poplatek: €50

Věkový limit pro účastníky: Eliška Haasová, Klára Hušková

Účastnící se země: Lichtenštejnsko, Španělsko, Velká Británie, Itálie, Slovensko, ČR, Německo, Řecko, Turecko, Rumunsko

Hostitelská organizaceFILOXENIA, Intercultural-Environmental Organisation

Report z projektu: 

Tento sedmidenní tréninkový kurz, který se konal na začátku května (4. – 11. 5.) nesl název “Green living in the rural area” se odehrával v malé řecké vesničce Kryoneri Korinthias.

 

Celkem zde bylo 24 účastníku z různých zemí Evropy (Itálie, Španělska, České Republiky, Slovenska, Maďarka, Turecka, Velké Británie, Německa, Lichtenštejnka). Program nám vytvářela naše hostitelská organizace FILOXENIA (Intercultural-Environmental Organisation).

               Celý týden se nesl v duchu poznávání místní komunity, historie, produktů a tradic, to vše propletené s debatou o udržitelném rozvoji. Vesnička, ve které jsme bydleli, měla 970 místních obyvatel, kteří se živí převážně zemědělskou prací. Společně s nimi bylo naší hlavní náplní postavit dům ve stromě „tree house“. Protože se na stromě, nevyužilo všech 24 účastníků, rozdělili jsme se do třech skupin, jedna skupina stavěla dům na stromě, druhá opravovala starý kamenný dům (ve kterém jsme měli poslední den výborný oběd) a třetí skupina uklízela a opravovala místní stezku. Každý den, jsme chodili do místní taverny na oběd a večeři, kde nám vařili tradiční řecká jídlo a to vše z lokálních potravin.

               Za ten týden jsme navštívili spousty krásných historických míst, které byly prokládány zajímavým výkladem, který si pro nás připravil náš hlavní organizátor.

V červenci zde navazuje další workshop, který bude pokračovat v práci, kterou jsme začali, a to všem moc doporučuji!

Klára Hušková

Možná se ti bude líbit