Growth and Inspiration through Volunteering and Empowerment – Lotyšsko

single-image

Termín konání: 17.-25. září 2016

Místo konání: Riga, Lotyšsko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Účastníci: Adéla Kalusová, Zuzana Hrůzová

Účastnící se země: Maďarsko, Velká Británie, ČR, Itálie, Dánsko, Portugalsko, Řecko, Lotyšsko

Hostitelská organizace: Inspiration by Motion Latvia

Report z projektu:

Prosím přečtěte si příspěvky o tomto projektu na blogu Adély Kalusové: https://adelesrucksack.wordpress.com/2016/09/28/1give/#more-1232
https://adelesrucksack.wordpress.com/2016/10/06/2-give-photo-report/

The project narrative report contains the main information about the project, the outcomes of the activities, the qualitative assessment of the project, the quantitative evaluation. The report is available on online platform with the following link: http://www.symbaloo.com/mix/givetrainingcourse

——-

Náš tréninkový kurz Give: Growth and Inspiration through Volunteering and Empowerment proběhl 17. – 25. 9. 2016 v hlavním městě Lotyšska, v Rize.

Celý projekt zajišťovala nezisková organizace Inspiration by motion Latvia. Jedním z jejich hlavních cílů bylo docílení národní různorodosti účastnických států. To se jim povedlo na výbornou, protože na projekt přijelo 22 účastníků z osmi zemí Evropy! Kromě našeho národu přijeli účastníci z Dánska, Velké Británie, Maďarska, Řecka, Portugalska, Itálie a Lotyšska.

Cílem tréninkového kurzu bylo prohloubit naše znalosti v oblasti dobrovolnictví, naučit se mentorování a organizaci či dokázat spolupracovat s ostatníma. Každý den jsme trávili v místních prostorech neziskové organizace, která byla vzdálená asi 10 minut pěší chůze od našeho hotelu.

Obsah našeho tréninku byl opravdu nabitý. Každý jsme měli nejrůznější semináře, kde jsme i my sami vytvářeni spoustu věci, či se zdokonalovali v mluveném slovu. Před tréninkem jsme měli dokonce malý domácí úkol, kdy jsme měli odpovědět na deset otázek týkajících se dobrovolnictví v České republice. Poté jsme museli našim otázkám dát určitou formu a prezentovat je před ostatními týmy.

Ovšem nejzajímavější aktivita pro nás všechny bylo vytvářená vlastního projekt. Šlo samozřejmě jen o nápad, ne o skutečný projekt. Vyzkoušeli jsme si zde, jak se pracuje ve skupině různých národností a jak správně postupovat krok za krokem k hotovému nápadu. Tomu jsme museli založit fb stránku a jít do ulic šířit o něm informace. Lidé v Rize byli skvělí! Často se s námi zapovídali a nechali se vyfotit s hashtagem a názvem našeho projektu. Odkaz na náš projekt: https://www.facebook.com/unitedforromania/?ref=aymt_homepage_panel.

 

Kromě toho jsme jeden den poznávali Lotyšsko a jeli na výlet autobusem, který nás zavezl až k Baltskému moři. Jindy jsme navštívili Bambus – neziskovou organizaci v Rize, která má několik desítek dobrovolníků a spolupodílí se na projektech a tréninkových kurzech napříč Evropou. Projekt mi dal především skvělou zkušenost a přátelé, se kterými jsem se rozhodně neloučila naposledy. Děkuji EYCB za tuhle příležitost.

Adéla Kalusová

Možná se ti bude líbit