What’s in Your Plate? – Francie

single-image

Termín konání: 25. srpen – 1. září 2015

Místo konání: Bédeille, Ariège, Francie

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si shrnutí projektu a info-pack.

Účastníci: Veronika Lasotová, Michaela Kellerová, Zuzana Pavloňová

Účastnící se země: ČR, Portugalsko, Španělsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Francie

Pročtěte si nádhernou projektovou brožurku s výsledky tohoto tréninkového kurzu

Hostitelská organizaceSolAfrika

Report z projektu:

Tréninkový kurz What’s on your plate? byl zaměřený na jídlo, konkrétněji na problémy spojené se současným systémem zemědělství. V rámci kurzu jsme se seznamovali s alternativními možnostmi stravování, jako je vegetariánství, či organicky pěstovaná zelenina. Součástí kurzu bylo velké množství debat, které byly uvedeny filmem nebo hrou na téma jídlo. Prostředí, ve kterém se kurz odehrával bylo velkým plusem – samota u prostřed Pyrenejí, se suchými záchody, díky kterým jsme ušetřili značné množství vody.

Kurz byl velmi intenzivní a množství informací, které byly poskytnuty jak organizátory, tak účastníky, bylo obrovské. Proto bych navrhla prodloužit dobu kurzu z jednoho týdne na 10 dní.

Součástí kurzu však nebyly jen přednášky, ale také účast na vytváření permakulturní zahrady nebo vaření na místním trhu.

Osobně jsem byla z celého kurzu nadšená, organizátoři odváděli skvělou práci a předávali nám spoustu poznatků ze své praxe v oboru neziskových organizací. Jedinou nevýhodou kurzu byla jeho krátká doba, proto doufám, že budu mít příležitost se do Bédeille vrátit a pomoci ve vytváření ekologického prostředí.

Zuzana Pavloňová

Možná se ti bude líbit