Youth Work and Social Integration of Immigrants — Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Güre (Edremit), Balıkesir, Turecko

Termín konání: 18.—26. červen 2023

Prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit

Hostitelská organizace: Esenler Youth and Sport Club Association

Report z projektu:

Na projekt přijeli účastníci  z Turecka, České republiky, Řecka, Itálie, Makedonie a Rumunska. V rámci tréninkového kurzu jsme se všichni střídali ve vedení aktivit. 
 
Za Českou republiku jsme připravili prezentaci o situaci uprchlíků u nás. Zahráli jsme s účastníky hru na téma „labels“, abychom ukázali, že bychom neměli lidi škatulkovat a soudit. Také jsme měli workshop na téma „Greendeal“, kde jsme společně hráli počítačovou hru o udržitelnosti společnosti. Jako součást kulturního večera jsme připravili malou degustaci českých pokrmů a naučili jsme účastníky české tance.
 
V rámci projektu jsme vedli mnoho diskuzí ohledně našeho postoje vůči uprchlíkům. Zahráli jsme také divadelní představení, ve kterém jsme se zamysleli nad tím, jaké by to bylo přijmout uprchlíky a co by bylo potřeba jim zajistit. Často jsme měli workshopy blízko pláže, kde jsme si užívali vynikajícího prostředí. Nezapomenutelná byla i snídaně s výhledem na moře.
 
Naši turečtí přátelé nás naučili hrát hru Okey a s radostí jsme si vychutnali turecký čaj. Byli jsme rádi, že jsme měli možnost poznat místní kulturu. Měli jsme také příležitost otužit se v studené vodě, protože sprchy byly ledové a využít volného času k plavání.
 
Projekt mi umožnil aktivně se podílet na řešení sociálních a kulturních problémů, se kterými se potýkají azylanti a uprchlíci. Skrze vzájemnou výměnu zkušeností, diskuse a aktivní zahrnutí všech účastníků jsme přispěli k většímu porozumění a soudržnosti v této oblasti. Projekt nám také umožnil poznat různé kultury a posílit naše mezikulturní dovednosti. Jsem vděčná za tuto báječnou zkušenost. 
 
(Tereza Kutilová)

Možná se ti bude líbit