Let’s Get to Work – Velká Británie

single-image

Termín konání: 10.-18. května 2013

Místo konání: Deneholme, Newcastle upon Tyne, Velká Británie

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Účastníci:Tereza Cyprisová, Markéta Stonová, Michael Dubský

Report z projektu:

Tréninkový kurz s názvem Let’s Get to Work probíhal nedaleko přístavního města Newcastle upon Tyne. I přes fakt, že složení účastníků bylo doslova ze všech koutů Evropy, jsme se všichni úspěšně sešli v centru města a mohli tak společně odcestovat do nedalekého rekreačního střediska Deneholme. Cílem tohoto kurzu bylo především vytvoření naší „osobní značky“, což bychom mohli pochopit jako proces rozvíjení potenciálu člověka založený na osobních hodnotách, talentech, dovednostech a hlavně na jedinečnosti každého z nás.

Toto všechno zahrnovalo nejen prezentaci našich vlastností a předností, ale také správné koordinování našeho chování a gest při pohovorech u potencionálního zaměstnavatele, vše prostřednictvím neformálního vzdělávání. Nechybělo také vytvoření profesionálního životopisu a motivačního dopisu. Všechny tyto praktiky jsou klíčem k úspěchu už na tak přesyceném trhu práce.  

Venkovské sídlo Deneholme se pro nás stalo útočištěm před typickým anglickým počasím, ale také místem, odkud si všichni účastníci odvezli nemalé poznatky a zážitky. Poslední dny projektu se odehrávaly zpátky v Newcastlu, které jsme strávili poznáváním historického centra, muzeí a jiných památek města. Možností byl také výlet na pláž Severního moře, který se díky vyjímečně „neanglickýmu“ počasí pro mnohé stal nezapomenutelnou tečkou za skvěle stráveným týdnem.
 
Markéta Stonová

Možná se ti bude líbit