Let’s Play for Social Inclusion! — Francie

single-image

Termín konání: 5.-16. září 2017

Místo konání: Luc en Diois, Francie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím důkladně si přečtete info-pack 

Účastníci: Kateřina Jaremčuková, Lukáš Kindermann, Monika Ngo-Le

Hostitelská organizace: Détours D’Ailleurs

Účastníci se země: ČR, Francie, Španělsko, Itálie, Polsko, Kypr, Estonsko

Report z projektu:

Projekt, který nesl název Let’s Play for Social Inclusion, se konal 5 – 16. 9. v jihovýhodní Francii, v podhorské veničce Luc-en-Diois, která leží na řece Drôme.

Celkem se projektu i s organizačním týmem účastnilo 23 lidí – ČR, Francie, Španělsko, Itálie, Polsko, Kypr, Estonsko. Po organizační stránce vše zaštiťovala francouzská organizace Détours r’Ailleurs.

Tématika projektu byla zaměřena na inkluzi. Toto téma se promítalo ve všech každodenních aktivitách. Celý kurz se také nesl v duchu zdravé lokální, udržitelné a organického kuchyně, kterou jsme si připravovali sami jak prostřednictvím klasických snídaní, obědu, večeří  tak také posezení venku nebo pikniků.

Zažátek kurzu byl zaměřen na seznámení, týmovou spolupráci, důvěru a to prostřednictvím kurzu o klaunech, jehož vrcholem bylo sobotní navštívení  nedalekého města Die právě v převlecích za klauny.  Součástí byli také další aktivity každodenní práce v rozdělených skupinách (vaření, úklid ….) “reflection groups“  tedy zpětné vazby na každý den a v neposlední řadě večerní mezinárodní večeře.

         Pondělní den byl ve znamení volného dne, mohli jsme si vybrat z mnoha aktivit jako například: plavání, turistika, kajaking.

         Obohcneím projektu byl také minikurz jogy, a odpoledne strávené na vozíčku a dalšími aktivity pro handicapované. Další velkou částí byl kurz vymýšlení her pro místní 1. stupeň základní školy, který vyvrcholil 14.9. návštěvou ZŠ a  hraní her s dětmi tématem byla samozřejmě inkluze, a to jak nenásilně děti tohoto věku s tématem seznámit. Vymysleli jsme několik her (4), venkovní, deskové spojené s představivostí, spoluprací, strategií…

Na počasí jsme na projektu měli štěstí, v průměru bylo krásných 20°C a to většinou se částečně slunečnou oblohou. 

Poslední den, noc jsme si užili ve znamení BBQ, hudby, ohniště s hudbou a to všechno společně se silnými emocemi.

Z kurzu odjíždíme spokojení s novými vědomostmi a dovednostmi: spolupráce, tolerance, důvěry, porozumění jak sami sebe tak okolí, vědomostmi o klaunech také jsme se naučili jak pracovat společně, jak být striktnější v třídění odpadů a užívání ekologických pomocníku při úklidu.

Kateřina Jaremčuková

Možná se ti bude líbit