Make the change come true — Live your life sustainable — Německo

single-image

Termín konání: 20.-27 srpna 2013

Místo konání: Saalburg-Ebersdorf, Něměcko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. výměna mládeže

Věkový limit: 18-25

Účastnící se země: Arménie, ČR, Gruzie, Německo, Ukrajina, Španělsko

Účastníci: Libor Karvay, Dominik Prokop, Ivo Kocman, Jan Hřivna, Simona Ševčíková, Magdaléna Pogranová

Report z projektu:

Projekt “Make the change come true-Live your life sustainable” se uskutečnil v Saalburgu (Durynsko), v obdob9 20.- 27.08.2013. Hlavním cílem projektu bylo pomocí sportovn9ch aktivit a vzdělávání přispět k zdravému životnímu stylu jendotlivých účastník. Projekt měl rozvinout znalosti o zdravé výživě, pohybových aktivitách a dát možnost poznat a provnat odlišný životní styl účastnílků z různých zemí.

Kurz se hlavně zaměřoval na zvýšení sportovní aktivity v každodením životě, zdravou stravu a udržitelnost přírodních zdrojů. Běhěm projektu proběhlo několik diskuzí a prezentací na tyto témata a každý měl možnost vyjádřit a poznat různé formy řešení a rozvoje v jednotlivých zemích. Proběhla také diskuze na téma přírodních zdrojů, recyklace a energetické koncepce, ve kterém se setkaly různé názorové proudy, hlavně co se týče rozdílného způsobu myšlení a preferencí. Další téma byla sociální spravedlnost obyvatel a možnost rozvoje v závislosti na jejich sociálním původu a ekonomických zdrojích.

Nejzajímavější část, ale pro všechny byl sport samotný. Každé ráno byla možnost jít běhat, vyzkoušet jógu nebo si jít zaplavat do přehrady na řece Saal. Podnikli jsme 30 km dlouhou projížďku na kole do vedlejšího města, výlet na kánoích po přehradě a taky návštěvu horolezecké dráhy v Climbin Forest Saalburg. Byla to zábava a všichni jsme si to užili.

Tréninkového kurzu se zúčastnilo přes třicet mladých lidí z Gruzie, Ukrajiny, Arménie, Německa, Španělska a České republiky. Účastníci tedy pocházeli z často rozdílných kultur, což přispělo k rozšíření obzorů o jiných národech, jejich zvycích, tradicích nebo společenských problémech, se kterými se tyto národy potýkají. Myslím, že všichni odjeli domů s novými dovednostmi a multikulturním obohacením. Atmosféra celého projektu byla už od prvních dnů výborná, zvláště díky otevřenosti účastníků a metodám výuky.

Dominik Prokop

Možná se ti bude líbit