Mentoring for Employability — Dánsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Termín konání: 10.—20. prosinec 2021

Místo konání: Slettestrand, Dánsko

Věkový limit pro účastníky: 20+

Počet volných míst: 3

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz “participants’ profile” níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku, nejpozději do 4. října. Výsledky výběru účastníků budou známy 7. října.

Tento projekt je určen výhradně pro pracovníky s mládeží. Pokud s mládeží nepracujete, prosím nehlaste se. Do přihlášky proto do sekce ORGANISATION INFORMATION uveďte informace o mládežnické organizaci, pro kterou reálně dobrovolničíte/vykonáváte činnost. Pokud nejste aktivní v žádné mládežnické organizaci, prosím v sekci ‘Organisation information’ uveďte v této části do odpovědí “N/A”.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Dánska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Dánsko, Rumunsko, Turecko, Litva, ČR, Severní Makedonie, Maďarsko, Chorvatsko, Polsko

Hostitelská organizace: FORA Copenhagen

Popis projektu:

The aim of the Training Course is to increase young people’s participation in the labour market by improving youth workers and youth organizations’ capacities in mentoring young people for employability. The objectives of the activity are as follows:

• To deepen youth workers’ understanding on the importance of mentoring for employability,
• To provide youth workers and youth organizations tools, methods, and techniques in mentoring young people for employment,
• To provide youth workers examples of mentorship practices in actively supporting young people’s sense of initiative and entrepreneurship,
• To promote quality improvements in youth work through enhanced cooperation between organisations in the youth field.

The training course will bring together 29 participants and 3 trainers, from 11 partner organisations from Denmark, Romania, Turkey, Lithuania, Czech Republic, the Republic of North Macedonia, Hungary, Croatia, and Poland.

Among others the participants will acquire:

• Knowledge on the mentoring tools, methods and techniques applicable in the participants daily work with young people,
• Skills, knowledge, and competences in mentoring young people to increase their chances of employment,
• Soft skills such as communication, teamwork, sense of initiative and responsibility, empathy, problem solving, decision making etc.
• Increased awareness and knowledge on the EU and EU programmes

Participant’s profile:
In order to participate, the candidates must fulfil the following requirements:
• Be at least 20 years old
Be a youth worker/leader, within the partner organisation, or aspire to be one
• Be fluent in speaking and understanding English
Be motivated to mentor young people to enhance their professional development
• Be committed to sharing and disseminating the project results

Candidates who do not fulfil the above requirements will not be accepted.

Dissemination:
Dissemination of the project results is a key feature within the Erasmus+ programme. The partner organizations and their participants shall prepare relevant material that they can share internally and externally (e.g., presentations, videos, or articles). The participants shall implement follow-up events and/or non-formal activities directly related to this project.

Možná se ti bude líbit