Mentoring for Employability — Dánsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Termín konání: 10.—20. prosinec 2021

Místo konání: Slettestrand, Dánsko

Účastnící se země: Dánsko, Rumunsko, Turecko, Litva, ČR, Severní Makedonie, Maďarsko, Chorvatsko, Polsko

Hostitelská organizace: FORA Copenhagen

Český tým: Michal Királyi, Filip Kouba, Barbora Machová, Petra Mazancová

Report z projektu:

Tréninkový kurz, který nesl název Mentoring for Employability, se konal ve dnech 10.-20.12. v malebném městečku Slettestrand na severu Dánska. Hostitelská organizace InterCollege pozvala na projekt účastníky z Česka, Severní Makedonie, Polska, Maďarska, Litvy, Dánska a Turecka.

Cílem projektu bylo prohloubit znalosti pracovníků s mládeží ohledně mentoringu. Celým projektem nás provázeli skvělí trenéři Alex, Zeynep a Petrina. První den jsme strávili teambuildingovými aktivitami a poznáváním jeden druhého. Další dny byly zaměřeny na téma projektu. Nejprve jsme diskutovali, kdo vůbec je mentor a mentee a co všechno spadá pod mentoring. Poté jsme stanovili zásady mentoringu a jeho jednotlivé fáze. Když jsme měli větší přehled o tématu, vyzkoušeli jsme si mentoring i v praxi. Veškerý program probíhal velmi interaktivně a zábavnou formou neformálního vzdělávání, díky které jsme se chtěli o tématu dozvědět pořád víc.

Rovněž jsme měli možnost jeden den navštívit International house v Aalborgu, kde pro nás přichystali přednášku o aktivitách, které nabízí cizincům pro jejich lepší integraci v Dánsku. Zbytek dne jsme pak mohli prozkoumat Aalborg.

Kurzu se zúčastnilo mnoho lidí s různými talenty, a tak jsme se mimo program naučili například základy sebeobrany, jiu jitsu, šachy a techniku malování nazvanou marbling art. Nezapomenutelným momentem bylo ale určitě koupání v Severním moři, které mělo pouhých 7 stupňů. Dalším krásným momentem byl táborák s čokoládou a marshmallow. Jelikož se kurz konal v těsné blízkosti před Vánoci, hráli jsme také tradiční dánskou hru vyměňování dárků a ochutnávali jejich dezert. Nemohla chybět ani interculture night, při které jsme se dozvěděli něco o jiných zemích a ochutnali jejich tradiční jídlo a vyzkoušeli tradiční tance.

Ačkoliv jsme se museli na konci projektu rozloučit, odvezli jsme si nezapomenutelné zážitky a spoustu nových přátelství. Chtěla bych moc poděkovat organizaci InterCollege za úžasný projekt a všechny, kteří váhají, zda někam vyjet, tímto „nakopnout“ k tomu, aby tomu dali šanci.

                                                                                                                        Petra Mazancová

Možná se ti bude líbit