Mental Health Ambassadors — Itálie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Recoaro Terme, Itálie

Termín konání: 12.—21. duben 2023

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18+). 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Itálie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: STUDIO PROGETTO

Popis projektu:

The overall aim of the training is to learn how to become healthier as well as creating opportunities for social inclusion with youth activities. Hence, youth will be happier, more productive, empowered to help others and
encouraged to become socially active citizens and multipliers of the project.

Objectives:

  • To support youth workers in gaining a broader perspective on mental and physical health, and to understand the dangers of unhealthy living.
  • To improve the quality of lives by introducing communities to healthy activities, controlling stress, healthier eating, regular exercise, with interactive and fun activities that will improve their analytical, decision-making, social and language skills.
  • To provide youth workers with the equal opportunity to exchange knowledge, expertise and experience in the field of wellbeing and personal/professional development
  • To uncover the youth workers true potentials, and to inspire them to take more active roles as multipliers in their communities.
  • To promote diversity, intercultural and inter-religious dialogue, common values of freedom, tolerance and respect of human rights among the participants.

Participants‘ profile:

  • People above 18 and without upper age limit;
  • Youth workers, trainers, project managers directly working with young people, having experience of working with different European youth projects as Erasmus+ programme;
  • People ready to take part in the whole seminar and take facilitator role for certain workshop;
  • Those who are able to communicate in English.

Možná se ti bude líbit