Mental Health Ambassadors — Itálie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Recoaro Terme, Itálie

Termín konání: 12.—21. duben 2023

Český tým: Kateřina Horáčková, Vojtěch Pražák, Julie Hojdyszová

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: STUDIO PROGETTO

Report z projektu:

Projekt, který nesl název Mental Health Ambassadors, se konal 12.-21.4. v Itálii a to konkrétně na krásném místě Recoaro v blízkosti městečka Valdagno. 
 
Českou republiku zastupovali celkem 3 účastníci: Kateřina Horáčková, Vojtěch Pražák a Julie Hojdyszová. Nadále se zde také účastnili lidé z Chorvatska, Itálie, Estonska, Polska, Španělska, Portugalska, Maďarska, Bulharska a Rumunska. 
 
Veškeré aktivity se děly převážně uvnitř v hotelu ve společenské místnosti, ve které byl příjemný klid a samozřejmě nesměl chybět ani stoleček s pochoutkami a kávovarem. Náš program se dělil na dvě části – ranní a odpolední. Každý program začal vždy nějakým energizerem – hrou, tancováním, čímkoliv (co jsme vymysleli). Poté jsme se šli věnovat tématu, který na ten den byl stanovený. Téma bylo vždy doprovázeno menší přednáškou/ukázkou/prezentací, po které jsme se náhodně rozdělili do skupin a společně jsme pracovali. Přes problematiku celosvětového mentálního zdraví, poruchy, tabu a stigmata, jsme se dostali až k samotné psychologii. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na cvičení Self-Esteem ani na Self-Confidence. Vyzkoušeli jsme si také vytváření reklamy/videa a samozřejmě nesmělo chybět ani divadelní představení :D. 
 
Za sebe mohu říci, že si vážím profesionality a empatie jak všech účastníků, tak i vedoucích trenérů na tomto tréninkovém kurzu. Nejen že jsme se mohli dozvědět a naučit něco nového, ale také jsme mohli sdílet své zkušenosti a inspirovat ostatní. Já jsem též sdílela svůj příběh a jsem pyšná, že jsem mohla i já někomu předat něco dál. Navíc si také velmi vážím připravenosti našich trenérů, protože bylo očividné, že ví o čem mluví a rozhodně to nebylo něco ,,spíchnutého“ na poslední chvíli. 
 
Bylo to nádherných 9 dní mého života. Poznala jsem spoustu úžasných lidí z různých zemí – přátelství na celý život. Procvičila jsem si zase neskutečným způsobem svojí angličtinu, což je za mě obrovský plus. V našem volném čase (který zde také samozřejmě byl), tak jsme stihli obejít celé městečko, mít túru až někam do hor ke kostelíčku a skvělé večeři a samozřejmě nesmím zapomenout na celodenní výlet do Verony a v den odjezdu i do Benátek. Těmi tisíci fotek se budu přehrabovat ještě minimálně tak měsíc :D. Kdybych mohla, nahned bych se tam zase ráda vrátila.
 
Kateřina Horáčková

Možná se ti bude líbit