Mindful Female Entrepreneurs — Španělsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Puente Genil (Cordoba), Španělsko

Termín konání: 8.—14. březen 2023

Český tým: Ilona Tomkowicz, Michal Királyi

Prosím přečtete si info-pack. Omkrněte také Fb stránku projektu zde.

Hostitelská organizace: Asociacion Europa 2020

Report z projektu:

Projekt, který nesl název Mindful Female Entrepreneurs, se konal 8 – 14. 3. v malebném městečku Puente Genil v Andalusii ve Španělsku.

Celkem se projektu účastnilo 19 lidí – minimálně 2 z každé země. Mimo Španělska a České republiky tam byli zástupci Rumunska, Turecka, Řecka, Itálie, Chorvatska a Estonska. Po organizační stránce vše zaštiťovala španělská organizace ASOCIACIÓN EUROPA 2020 a jako hlavní trainer tam byla fantastická Gabriela Jukić z Chorvatska. 

Jak už z názvu vyplývá vše bylo zacíleno převážně na ženy podnikatelky. Ačkoliv bylo téma orientováno na ženy, tak jsem si jako muž našel své, mnohému se naučil a rozšířil si tak perspektivy. Během projektu byli uváděny příklady z dobré praxe z našich zemí a sami jsme si v některých workshopech nanečisto vyzkoušeli počáteční fáze podnikání. Pracovali jsme s užitečnými nástroji, které nám mohou pomoci uspořádat myšlenky a pojmenovat jednotlivé jevy, se kterými se v praxi můžeme stýkat. Kořením tohoto tréninkového kurzu byl i koncept mindfulness (všímavosti), kterého se ujala Aleksandra z Itálie a provázela nás našimi rodinnými kořeny, naší vlastí zakořeněnou hluboko v nás, ale i schopností vyjádřit se pohybem či uměním. Bylo to nesmírně obohacující a vždy to vytvořilo příjemnou atmosféru. 

Jeden den jsme jeli navštívit i lokální pracoviště národní agentury Erasmus+ v Córdobě, kde jsme se dozvěděli více o implementaci Erasmus+ projektů v Andalusii. Zbytek dne v Córdobě jsme měli volný a využili jsme jej k objevování úchvatných zákoutí tohoto krásného města. 

Během projektu panovala přátelská hřejivá atmosféra a organizátoři se o nás báječně starali. V sobotu jsme dokonce měli příležitost být svědky křesťanského průvodu, v rámci příprav na Semana Santa (Velikonoce), kde jako hlavní hrdina průvodu byl opilý kohout na bidýlku. 

Slunce, ženy, podnikání, všímavost, přátelství, radost, otevřenost a vděčnost jsou klíčová slova tohoto tréninkového kurzu. Děkuji.

Michal Királyi

Možná se ti bude líbit