Movement for Change — Chorvatsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 20.—29. září 2021

Místo konání: poblíž krásné pláže v Crikvenica, Chorvatsko

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack

Hostitelská organizace: Udruga Amazonas

Účastnící se země:  Chorvatsko, Anglie, Španělsko, Slovinsko, Maďarsko, ČR

Český tým: Přemysl Kavan (GL), Denisa Knapková, Andrea Škucová, Zuzana Bízová, Mariia Yermak, Alžběta Oswaldová

Video z projektu: https://www.youtube.com/watch?v=DWod-K4JVRQ

Foto album z projektu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4516327895094221&type=3

Report z projektu:

V období od 20. do 29. září se v Crikvenici konala výměna mládeže „Pohyb pro změnu“, na které se účastnilo  29 mladých lidí z pěti zemí: Chorvatska, Španělska, Anglie, České republiky a Maďarska. Partnery projektu  Capoeira for All CIC z Anglie, Semente da Sanzala Capoeira Kultur eta hezkuntza elkaeta ze Španělska, EYCB z České republiky a Youth Bridgest Budapest z Maďarska. Projekt „Movement for Change“ realizuje Asociace Amazonas za finanční podpory Agentury pro mobilitu a programy EU (program Erasmus +). YE se mi líbila, dobrá příležitost, naučit se více o novém  sportu najít inspiraci, poznat lidi z jiných zemí. Vyjeli jsem vlakem další den Vlak přijel do města Rieka v  Chorvatsku. Pak jsme jeli autobusem do Crikvenica, kde výměna mládeže probíhala. Bylo hezky, teplo a  slunce svítilo jako v létě. Ubytování jsme měli  v hostelu asi 50m od pláže,  Workshopy cvičení reflexe vedl zkušený lektor. První den jsme měli seznamovací hru, prošli jsme město a trochu se seznámili ještě jsem byl trochu unavený z cesty, atmosféra ve městě byla letní a příjemná. Ze začátku jsme více pracovali v tréninkové místnosti a později jsme pracovali více venku, což bylo příjemné. Dělali jsme různé pohybové aktivity, ze začátku icebreakery, hry na seznámení, podrobně se seznámili s capoeirou  -základní kopy kroky…Každý tým prezentoval svojí zemi inspirační prezentací a vybrali jsme si Sokol sportovní organizace a různé hry seznámení a Andrea měli základy boxu a cvičení. Na pláži bylo hezky, voda trochu chladná nicméně osvěžující, lidé přátelští a sportovně založení skvělý tým atmosféra.

Během pobytu jsme tancovali, bavili se poznávali účastníky, z jiných zemí komunikovali, učil se základ capoeiry něco mezi tance a bojovým uměním naučit se základy je na několik dní. Sportovali jsme na hřišti, tempo bylo volnější vyhovovalo dynamice skupiny. V polovině týdne byl den volna a výlet lodí, pak jsem tvořilo v několik skupinách závěrečné představení které, bylo na náměstí v přístavu.

Rád jsem poznal lidi z jiných zemí Chorvatska, Španělska, Anglie, Maďarska. Byly fajn sportovně založení, měli týmový duch, nadšení radost z pohybu, změny. Sice to někdy bylo docela náročné na energii (někdy i na porozumění angličtině), příjemná zkušenost, rozhodně bych do toho šel znovu. V přístavu členky týmu UK malovali na obličej. Rád vzpomínám na španělský,  tým plný energie optimismu nadšení a více zkušeností s  capoeirou.

Cíle projektu byly splněny zlepšení kreativity, mezi kulturní dialog, spolupráce, inspirace sportem, pohybem.

 

Možná se ti bude líbit