Periplus 2.0. – Itálie

single-image

Termín konání: 17.-24. listopad 2015

Místo konání: Lecce, Itálie

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: partnership building activity (PBA)

Prosím pročtěte si info-pack a rozpis denních aktivit.

Účastníci: Radka Kočvarová, Mária Antalová

Účastnící se země: Itálie, Španělsko, Portugalsko, Bulharsko, Malta, Francie, Německo, ČR, UK, Irsko, Finsko, Švédsko, Estonsko.

Hostitelská organizace: South Europe Youth Forum (SEYF)

Report z projektu: 

Projekt Periplus 2.0 pořadatelské organizace SEYF se konal v nádherném městě Lecce v jižní části Itálie ve dnech 17.-24.11.2015. Jeho hlavní náplní bylo budování partnerství mezi organizacemi, které zastupovali jednotliví účastníci z třinácti evropských zemí: Bulharska, České republiky, Estonska, Finska, Francie, Irska, Itálie, Malty, Německa, Portugalska, Španělska, Švédska a Velké Británie.

Ubytováni jsme byli v historickém centru města v překrásném hostelu, jež se nachází v budově ze 14. století. Odtud jsme to měli jen kousek do sálu, ve kterém probíhaly veškeré aktivity, kavárny, kde jsme se každé ráno scházeli na snídani, i útulné restaurace, kde nám byly servírované několikachodové obědy a večeře. Každý den před večeří probíhala ochutnávka tradičních pokrmů a nápojů, které všichni zúčastnění přivezli ze své země.
První den byl vyhrazený pro příjezd všech účastníků, ubytování a aklimatizaci v místě konání projektu.

Druhý den se konaly aktivity, jejichž účelem bylo blíže poznat ostatní účastníky, organizace, které zastupovali, a především dobře se bavit. Hráli jsme různé seznamovací a zábavné hry, ale také týmovou soutěž pro kterou členové SEYFu vytvořili speciální mobilní aplikaci. Mezi úkoly, které jsme plnili patřilo například zeptat se místních na ulici na některé informace o Lecce, najít určitá významná místa a vyfotit se u nich nebo třeba natočit baristy při přípravě kávy typické pro toto město.

Třetí den došlo k menší změně programu. Původně byl na programu workshop intercultural dialogue a prezentace Erasmus+ programu, ale kvůli nepříznivé předpovědi počasí jsme se vydali na výlet do blízkého Otranta, který se měl konat další den. Do tohoto města jsme se cestovali speciálním autobusem. Po příjezdu nás organizátoři provedli historickou částí města a následoval několikahodinový rozchod. Ten jsme využili k návštěve místních obchodů se suvenýry, ochutnávce kávy a zmrzliny typické pro zdejší oblast a někteří otužilci i ke koupání v moři. Po návratu v odpoledních hodinách jsme měli volno.

Pátý den jsme byli náhodně rozděleni do pěti týmů a našim úkolem bylo vytvořit projekt na dané téma. Pracoval isme na něm celý den, promýšleli jej do nejmenších detailů. Poslední den jsme pak naše projekty prezentovali celé skupině a rozhodovali se, které z projektů by se daly zrealizovat. Někteří účastníci byli určitými nápady velice nadšení a slíbili, že zažádají o schválení takového projektu.

Poslední den jsme se už jen loučili a odjížděli do našich domovů.

Členové hostitelské organizace SEYF měli celý týden skvěle naplánovaný a zvládnutý, patří jim za to obrovský dík. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost prožít tuto zkušenost. Doufám, že se alespoň s některými z účastníků ještě uvidím, třeba i na projektu, na jehož vytvoření jsem se v Lecce podílela.

Radka Kočvarová

Možná se ti bude líbit