Pieces of Peace — Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Kayseri, Turecko 

Termín konání: 8.—18. srpen 2023

Český tým: 5 účastníků + 1 group leader

Přečtete si info-pack. Omrkněte také projektové video na témaxenofobie a rasismus: https://we.tl/t-YD8HyMSZEL

Hostitelská organizace: GİRİŞİMCİ GENÇ LİDERLER DERNEĞİ

Report z projektu:

Od 8. do 18. srpna proběhla v okolí tureckého města Kayseri výměna mládeže Pieces of peace pro účastníky z šesti zemí: Turecka, Řecka, Itálie, Estonska, Slovenska a Česka. Po příletu na letiště jsme byli vyzvednuti autobusem a převezeni do hotelu cca 30 km od centra Kayseri, kde jsme byli po následujících 9 nocí ubytováni.

              Hlavním tématem projektu Pieces of peace byl rasismus a xenofobie. S ostatními účastníky jsme si prostřednictvím prezentací navzájem představili problematiku rasismu v našich zemích a v následujících dnech jsme se již v národnostně smíšených týmech účastnili několika debat a brainstormingů s cílem navrhnout řešení těchto problémů.

              Dominantní část programu sestávala z výletů po Kayserské oblasti. Po prvním ne zcela vydařeném výletu jsme navštívili centrum Kayseri a následující dny se výlety výrazně zlepšily. Podívali jsme se na úchvatné vodopády i do části Kappadokie s ikonickými skalními obydlími a kaňonem.

              Každý večer si zástupci jednoho státu připravili program seznamující ostatní s jejich kulturou. Každý tým přivezl na ochutnání trochu jídla, převážně sladkostí, a vytvořil vědomostní kvíz, či jinak kulturně obohatil ostatní. Kulturní večery se nesly v příjemném duchu a všichni jsme si je užívali.

              Během projektu jsme poznali skvělé lidi a udělali si z nich nové přátele. Navštívili jsme zajímavá místa a i přes náročnou komunikaci s organizátory projektu jsme si výměnu užili.

Matyáš 

Možná se ti bude líbit