Easy Drugs Don’t Make Your Life Easy — Rumunsko

single-image

Termín konání: 3.-12. duben 2019

Místo konání: Sarata Monteoru a Buzau, Rumunsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtete si info-packrozpis denních aktivit

Omrkněte také projektovou Facebookovou stránku a projektová videa:

 

Účastníci: Jakub Vařeka, Karolína Hájková, Amáta Vohradská, Anna Mikulová, Mia Kolínská

Hostitelská organizace: HAIR REDIVIVUS BUZAU 

Účastnící-se země: Croatia, Greece, Spain, Italy, Netherlands, Czech Republic, Poland and Romania

Tisková zpráva: 

 

HAIR REDIVIVUS BUZAU ASSOCIATION announces the implementation of the EASY DRUGS DO NOT MAKE YOUR LIFE EASY youth exchange within the framework of the action KA 1 – Youth Mobility – of the Erasmus + program.
The partnership includes 42 young people from 8 european countries: Czech Republic, Croatia, Greece, Italy, Netherlands, Poland, Spain, Romania. Mobility is planned from 3 to 12 April 2019 at Sarata Monteoru and Buzau.
The context of the project is one in which young people are increasingly consuming easy drugs that lead to negative physical, mental and social effects.
The aim of the project is to prevent and combat the use of easy drugs and ethnobotanic substances and the effects on the physical, mental and social level.
The methodology will be dynamic and diverse and will be based on nonformal education. It will include games, presentations, lectures, simulations, workshops, visits, intercultural evenings.
The project activities will be training, introduction, getting to know eachother and trust, team buiding and group dynamics, the presentation of the Erasmus + program and the youthpass certification, cultural and study visits in Buzau County. There will be 7 thematic workshops where the causes and effects of easy drug use will be identified and analyzed and measures and solutions to prevent consumption will be identified. In the creative workshops will be prepared a visual campaign consisting of making videos, posters, flyers to combat the use of easy drugs
HAIR REDIVIVUS BUZAU ASSOCIATION is a youth structure that supports projects and youth initiatives.For details about this project and other aspects of our work please contact us at [email protected]

Project manager,
Tolea Postovei

‚This project is funded with support from the European Commission. This publication [reflects] only the views of the author, and the Commission can not be held responsible for the use of the information it contains. ‚

_______________________

 

Report z projektu:

 

Projekt Easy drugs don’t make life easy, který pořádala organizace Hair Redivius Buzau, se konal 3.4.-12.4. v malém městečku Sarata Monteoru a Buzau. Hlavní téma kurzu bylo: Informování a snaha o zvýšení povědomí problematiky užívání drog mezi mladistvými. Na projektu se sešlo vždy 5 účastníků z osmi různých států z Rumunska, Chorvatska, Itálie, Nizozemí, Řecka, České Republiky, Polska a Španělska. Celý projekt byl vedený zkušeným a zábavným group leaderem Toleou z Rumunska. Tolea a celá organizace Hair Redivius Buzau pro nás nachystali skvělých 9 dní plných informací, workshopů a her, které se konaly většinou v okolí místa, kde jsme byli ubytováni. Ubytovaní jsme byli na pokojích po 2 lidech, kde jsme byli přiřazeni do dvojic z různé země, abychom se poznali lépe. Jídlo bylo fajn, snídaně byly vždy formou švédského stolu a obědy a večeře byly také v pohodě. Jeden večer nám rumunský tým připravil na večeři super grilovačku, takže hladem jsme určitě netrpěli.

 

První den projektu probíhal v duchu seznamování všech účastníků projektu formou zábavných her a na večer byla v programu „intercultural night“, kde každý národ prezentoval své tradiční jídlo a pití a někteří z účastníků tancovali vlastní národní tance a učili je i ostatní. Každé ráno začínalo snídaní ve stylu Good morning very much! a tzv. „Energizer“, což byla zábavná forma rozcvičky a hry (nebylo to nic náročného). Poté jsme se věnovali různým aktivitám v rámci tématu projektu. Vyráběli jsme plakáty, zúčastnili se diskuzí, snažili se podat různé návrhy, jak situaci změnit k lepšímu, hráli jsme divadelní scénky a natáčeli videa. Na poslední dva dny jsme se přesunuli do městečka Buzau, kde jsme cestou měli možnost navštívit bahenní vulkán a místní kostel se zahradou plnou soch. Předposlední den odpoledne bylo hodnocení celého projektu, který byl z mého pohledu velmi užitečný pro každého kdo by chtěl v budoucnu uspořádat vlastní projekt ale taky pro navazování vztahů mezi jednotlivými členy různých organizací. Také se na náš projekt a na závěr práce z celého týdne přišli podívat studenti z místní střední školy.
Na poslední den pro nás Tolea přichystal rozlučkový večírek, kde jsme se mohli nadlábnout pizzou a dát si pivčáka. Také jsme obdrželi certifikát o absolvování kurzu od našich „secret friends“, kteří byli odhaleni až na úplný konec večera.

Chtěla bych hrozně moc poděkovat organizaci Hair Redivius Buzau za možnost zúčastnit se jejich projektu, a hlavně Toleovi za perfektné připravený projekt, ubytovaní, jídlo, a výlety. Také bych chtěla poděkovat všem účastníkům projektu za skvělou atmosféru, děkuji organizaci EYCB a její koordinátorce Janě Parolkové a všem super lidem, které jsem měla možnost poznat.

Mia Kolínská

Možná se ti bude líbit