Practical Ecology – Francie

single-image

Termín konání: 15.-25. července 2013

Místo konání: Bédeille, Toulouse, Francie

Program a akce: Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Účastníci: Markéta Lopraisová, Marcela Pinterová, Ondřej Beneš, Markéta Stonová, Jan Dvorský

Přečtěte si brožurku z projektu.

Report z projektu:

„Practical Ecology – tak znělo téma projektu realizovaného na úpatí francouzských Pyrenejí. Vše začalo příletem do města Toulouse, které je běžně nazýváno „růžové město“ pro jeho charakteristickou cihlovou architekturu. Celý projekt se odehrával v horské vesničce Bedeille, kde jsme mohli spát buď na pokojích, v teepee, v klasických stanech či ve velkém mongolském stanu zvaném Jurta. 
První polovina projektu se týkala především výroby praktických věcí, např. hlíněné pece, ekonomického plechového vařiče na dřevo, kabiny na suchý záchod, domácí výroby bioplynu apod. Náplň druhé poloviny projektu byla velice různorodá – exkurze do keramické dílny, vlastní tvorba z keramiky, výlet na kole na organickou farmu, celodenní návštěva Toulouse s exkurzí do veřejných zahrad, sobotní trh ve městě Saint Girons, páteční hudební festival a spoustu jiných aktivit, při kterém člověk mohl poznávat nejen užitečné věci týkající se ekologie a přírody, ale také francouzskou krajinu a kulturu. 
Během projektu se konaly speciální večery, kdy jednotlivé národy představily jejich tradiční pokrmy a pití, řekli pár slov o zemi, kultuře, krajině a ekologii. Tento projekt byl velmi přátelský, atmosféra byla uvolněná a pozitivní a troufám si říci, že mnozí z nás považovali tento projekt za jeden z nejvydařenějších. Jsem ráda, že jsem byla součástí.“
 
Markéta Stonová

Možná se ti bude líbit