Pro Facilitators — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Bansko, Bulharsko

Termín konání: 11.—20. prosinec 2023

Český tým: 3 účastníci (ve věku 18+

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Walk Together Association

Report z projektu:

Tříčlenná česká skupina se v prosinci 2023 vydala na tréninkový kurz do bulharského Banska, což je zdejší vyhlášený resort zimních sportů. Přicestovali jsme na letiště do Sofie a pro přesun do Banska jsme využili autobus. V Bansku jsme byli ubytování v Aparthotelu Royal, především v dvoupokojových buňkách po dvou či jedné posteli na pokoj, se sdílenou koupelnou. Hotel též nabízel bazén, vířivku, kulečník, posilovnu a tenisový kurt. Stravování bylo třikrát denně formou švédských stolů.

Samotný program projektu byl zaměřen na dovednosti nutné k organizování a vedení programu projektů Erasmu, ale do jisté míry i jakýchkoli jiných mládežnických akcí. Program většinou začínal energizerem, dále následovala teorie a metodika a následovala samostatné práce v menších skupinkách. Trenérů se vystřídalo několik, zajímavé byly především lekce vedené zkušeným místím zaměstnancem z organizace pro mladistvé delikventy, který měl bohaté zkušenosti v práci s mládeží a zvládáním i velmi obtížných a problematických situací.

Během volného času jsme chodili do bazénu, hráli tenis, kulečník a deskové hry, chodili na procházky po městě a na túry do kopců, někteří se rozhodli i využít místních sjezdovek na lyžích nebo na snowboardu.

Populární byly též dvě interkulturní noci, kdy se každá země určitým způsobem představila a nabídla nějaké typické potraviny a nápoje. Projekt byl zakončen ceremoniálem s Youthpassy, které formálně prokazují naši účast na tomto tréninkovém kurzu a upřesňují nabyté dovednosti a vědomosti.

František Z.

Možná se ti bude líbit