Training for Youth Workers on Inclusion of Refugees — Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Eskişehir, Turecko

Termín konání: 10.—18. listopad 2023

Český tým: 3 účastníci 

Prosím přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Birlikte Yasam Dernegi

Report z projektu:

Tento projekt se uskutečnil v krásném tureckém městě Eskisehir. Byl na téma inclusion of refugees, tedy o začlenění uprchlíků ve společnosti. Projektu se zůčastnilo 30 účastníků z 9 států včetně Turecka.

Eskisehir je vzdálený cca 250 kilometrů od hlavního města turecka Istanbulu, kde jsme měli příležitost v rámci cesty 2 dny před projektem pobýt. Projekt byl na 8 dní, od 10-18. 11. 2023.

Během prvního dne bylo na programu seznamování účastníků. Hrály se různé seznamovací hry. Od druhého dne jsme již měli na programu téma tohoto projektu. Byl jsem velmi rád, že na toto téma byli naši trenéři z praxe okolo daného tématu, psychologové, sociální pracovníci a tak dále…

Druhý den večer byl také sharing and caring night. Jiný název pro culture night, kde účastníci z jednotlivých států připraví tradiční pokrmy, učí tradiční tance hrají se různá kvízy a tak dále…. Čtvrtý den jsme měli na programu návštěvu a poznávání města. Eskisehir bylo velice krásně a na české poměry veliké město. Prohlídku jsme si všichni užili odreagovali se a byli připraveni na další dny. Další den jsme vyrazili do sociálního zařízení pro uprchlíky.  Bylo zajimavé jak tyto věci v Turecku fungují a vypadají v praxi. Tento večer nás organizátoři také vzali do tradiční turecké restaurace na večeři.

A poslední den se dělali evaluace projektu, dostávali jsme youth pass a organizátoři oficiálně ukončili tento projekt. Poslední večer jsme měli ještě menší Farewell party.  Další den jsem odjel do Istanbulu, ze kterého jsem následně odletěl domů.

Tímto bych chtěl velice poděkovat jak místní turecké organizaci, tak hlavně EYCB za to, že jsem se mohl zůčastnit tohoto krásného projektu.

Erik

Možná se ti bude líbit