Social Cohesion after Migration — Turecko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Siirt, Turecko

Termín konání: 12.—18. červenec 2021

Prosím důkladně si přečtete info-pack.

Počet volných míst: 0. 

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku (součástí přihlášky je uploadování životopisu a motivačního dopisu) co nejdříve

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) a náklady na Covid testy do max. výše €360 dohromady. Tzn. pokud účastník utratí €200 za cest. náklady, zbude mu/jí ještě €160 na proplacení jeho/jejích nákladů na Covid testy.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Turecka (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Věkový limit pro účastníky: 18-30 let

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 7+1 group leader

Věkový limit pro group leadera: 18+

Účastnící se země: Maďarsko, ČR, Španělsko, Bulharsko, Turecko 

Hostitelská organizace: Cedid Dernegi

Popis projektu:

Jsi si vědom/a výzev, kterým musí čelit migrant, který se rozhodne opustit svoji zemi? Nebo bys je naopak chtěl/a poznat a zjistit, jak by jim bylo možné pomoci? Tak či tak jsi na správné adrese!

18. prosinec je známý jako Mezinárodní den migrantů, tedy den, kdy si mezinárodní veřejnost připomíná jejich práva. V roce 2000 se stal oficiálním mezinárodním dnem na základě hlasování Valného shromáždění OSN. Tento den zdůrazňuje ekonomické, politické, psychologické a právní problémy, kterým migranti a uprchlíci čelí napříč světem. Turecko je, vzhledem ke své poloze, významnou zemí z pohledu migrace.

Turecko každoročně uvítá více než 5 miliónů cizinců z více než 150 národností. Milióny lidí různých jazyků, náboženství, ras a pohlaví zde žijí v míru a prosperitě.

Principy vyzdvihované Mezinárodním dnem migrantů vyzdvihneme na našem projektu různými osvětovými aktivitami, jako jsou například panel soudržnosti, sportovní aktivity, kulturní setkání, kulturní exkurze a jízda na kole. Tohoto projektu zaměřeného na postmigrační adaptaci se zúčastní celkem 421 mladých Evropanů.

Možná se ti bude líbit