Social Cohesion after Migration — Turecko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Siirt, Turecko

Termín konání: 20.—26. květen 2021

Prosím důkladně si přečtete info-pack. Projekt se kvůli pandemii musel posunout na 20.—26. květen 2021. Prosím ignorujte proto datumy uvedené v info-packu.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku (součástí přihlášky je uploadování životopisu a motivačního dopisu)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt.

Deadline pro přihlašování: 20. dubna 2021. 

Online interview s aplikanty proběhnou po deadlinu přihlašování. Finální výsledky o výběru účastníků budou oznámena emailem.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Turecka (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Věkový limit pro účastníky: 18-30 let

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 7+1 group leader

Věkový limit pro group leadera: 18+

Účastnící se země: Maďarsko, ČR, Španělsko, Bulharsko, Turecko 

Hostitelská organizace: Cedid Dernegi

Popis projektu:

Jsi si vědom/a výzev, kterým musí čelit migrant, který se rozhodne opustit svoji zemi? Nebo bys je naopak chtěl/a poznat a zjistit, jak by jim bylo možné pomoci? Tak či tak jsi na správné adrese!

18. prosinec je známý jako Mezinárodní den migrantů, tedy den, kdy si mezinárodní veřejnost připomíná jejich práva. V roce 2000 se stal oficiálním mezinárodním dnem na základě hlasování Valného shromáždění OSN. Tento den zdůrazňuje ekonomické, politické, psychologické a právní problémy, kterým migranti a uprchlíci čelí napříč světem. Turecko je, vzhledem ke své poloze, významnou zemí z pohledu migrace.

Turecko každoročně uvítá více než 5 miliónů cizinců z více než 150 národností. Milióny lidí různých jazyků, náboženství, ras a pohlaví zde žijí v míru a prosperitě.

Principy vyzdvihované Mezinárodním dnem migrantů vyzdvihneme na našem projektu různými osvětovými aktivitami, jako jsou například panel soudržnosti, sportovní aktivity, kulturní setkání, kulturní exkurze a jízda na kole. Tohoto projektu zaměřeného na postmigrační adaptaci se zúčastní celkem 421 mladých Evropanů.

Možná se ti bude líbit