SOUTĚŽ o PŮLROČNÍ MENTORING

single-image

Nemáš jasno, jaký obor či kariéru si zvolit? Uvítal/a bys někoho, kdo by ti s tím dokázal poradit? Tak právě pro tebe je následující článek a soutěž! 

Mnoho mladých lidí nemá jasno, jaký obor nebo kariéru si zvolit, často třeba ani neví, co vůbec určitá práce dennodenně obnáší. A právě s tím jim mentor může pomoci. Jelikož mentor je zkušený člověk, který se v pracovním prostředí už nějakou dobu pohybuje a má přehled o tom, jak různé obory fungují. Pokud už student má představu o tom, jakým směrem se chce vydat a čemu se chce věnovat, v takovém případě může mentor studenta připravit na to, jak to v oboru funguje, jaké dovednosti potřebuje získat a kde takové vzdělání obdrží. Student si skrz mentoring začíná také budovat svoji síť kontaktů, které se můžou jednou hodit, až bude například shánět stáž, práci či doporučení. 

 

 

Mentora si může člověk najít buďto napřímo, tak že si např. na Linkedinu najde člověka, který mu přijde inspirativní, zajímavý a rád by se od něho učil, a osloví ho s žádostí o propojení, radu či přímo mentoring.  Existují ale také organizace a projekty, které se mentoringu věnují, a jednou takovou organizací je právě organizace Femme PaletteMentoring ve Femme Palette je velmi strukturovaný. Program trvá 6 měsíců, během kterých mentee stráví 12 hodin mentoringu s vlastním mentorem. Mentee si nejprve s pomocí manažerky nastaví své cíle, na základě kterých je mu pak přiřazen mentor. S mentorem se mentee schází jednou za 2 týdny a pracují společně na dosažení stanovených cílů. 

Zní to jako ta správná příležitost pro Tebe? Tak neváhej a zkus své štěstí v soutěži o 2 místa v mentoringovém programu! 
 
Odkaz na soutěž najdeš zde. Soutěž trvá od 1. do 14. února 2021. 
 
Pro více informací o mentoringu doporučujeme článek Kariérka zde.
 

 

Možná se ti bude líbit