Thinking and Sharing with Images for Intercultural and Mutual Understanding — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 19.—26. únor 2023 

Místo konání: Gyöngyös, Maďarsko

Prosím přečtete si info-pack.

Český tým: David Stehlík, Eva Grolíková

Hostitelská organizace: MOSTart NKKE

Report z projektu:

Tréninkový kurz Thinking and Sharing with images for intercultural and mutual understanding se konal 19. – 26. února 2023 v malém zato malebném městečku Gyöngyös východně od Budapešti v Maďarsku. Sešlo se nás celkem 22 účastníků z Maďarska, Itálie, Řecka, Rumunska, Litvy, Turecka a Česka, a 3 vstřícní organizátoři. Všichni jsme přijeli s chutí zlepšit své kreativní schopnosti, vizuální komunikaci, týmovou práci a angličtinu.

Bydleli jsme po dvou nebo po třech na pokoji v místním hotelu, též využívaném jako univerzitní kolej, kde jsme dostávali snídaně, obědy i večeře.

Vše, co organizátoři slíbili, se do detailu splnilo. Dostali jsme nespočet uměleckých potřeb, včetně profesionálních grafických fixů, hodně prostoru a také dobrou náladu. První den jsme začali základními postupy kreslení jednoduchých objektů dobře využitelných pro visuální komunikaci. Poté jsme postupně během týdne přecházeli na větší a složitější úkoly. Na programu také nechyběly hry a otevřené diskuze.

Fyzickým důkazem všeho, co jsme se naučili, byly obrovské plakáty na rozmanitá naučná témata. Všichni účastníci kurzu, přicházející z nejrůznějších pracovních i školních oborů, měli skvělé nápady a zkušenosti – díky tomuto tréninkovému kurzu jsme se naučili, jak je efektivně visuálně předat.

Program byl nabitý od rána až do večera, ale dostali jsme jedno volné odpoledne, kdy se účastníci většinově rozdělili na dvě skupiny – první šla na nezapomenutelnou ochutnávku vína do místních sklepů, druhá na výšlap na nedaleké nejvyšší místo Maďarska.

Upřímné poděkování a poklona patří organizátorům z MOSTart NKKE, kteří pro nás projekt skvěle naplánovali. Takovou zkušenost bych doporučil každému.

David Stehlík

Možná se ti bude líbit