Tolerance – from Segregation to Inclusion — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Brebu, Caras-Severin County, Rumunsko

Termín konání: 9.—17. srpen 2023

Český tým: 5 účastníků + 1 group leader 

Prosím omrkněte:

Video testimonials & Aftermovie: https://youtu.be/SeGrrZItv2I?si=bUu95YxoayVqDKpu
 

Prosím přečtete si info-pack. 

Hostitelská organizace: Creating Smiles Association Romania (Asociatia Deschide Zambete)

Report z projektu:

Tento projekt se konal kousek od vesničky Brebu v kempu La Padure. Jednalo se o odlehlé klidné místo obklopené přírodou. Na projekt jsem se vydala společně s mým českým týmem v kterém nás bylo 6. 9.8 2023 jsme večer autobusem přijeli do Temešváru kde jsme strávili jednu noc. Další den večer pro nás přijeli organizátoři a odvezli nás na již zmiňované místo projektu. Tam jsme se poznali se všemi dalšími účastníky – 5 lidí z Řecka, Španělska a Rumununska a 6 lidí z Maďarska. Po seznámení jsme šli spát. Ráno 10.8 jsme záčali snídaní po níž již následoval program. Od 9:45 do 13:00 jsme měli dvě hodiny a jednu přestávku. Od 13:00 do 15:00 poté oběd a pauza. Po obědě následovali další hodiny do 18:00. Pak jsme měli ještě půl hodiny na poradu v národních týmech, kde jsme řešili daný den, co se nám líbilo a nebo nelíbilo. Group leader z každých zemí měl ještě další poradu, kde řešili, co jsme si o tom předtím řekli.

Ve 20:00 nás čekala večeře a po večeři ve 21:00 už jen kulturní noc. Každá země měla jednou prostor na to povědět o své zemi, tancovali jsme a ochutnávali jsme jejich potraviny. Kulturní noci byly mé nejoblíbenější, bylo pro mě zajímavé dozvědět se nové informace o zúčastněných zemí.

Také jsme jednou za projekt měli menší túru. A předposlední den projektu jsme v rámci day tripu navštívili blízké město Rešice. Den jsme si tam velice užili.

Projekt mě velmi mile překvapil. Bylo to velice emoční, téma projektu o toleranci jsme řešili do hloubky, řešili jsme osobní příběhy a proč bychom lidi měli tolerovat. Facilitátor Alex byl skvělý, usměvavý a velice inspirativní člověk. Určitě bych se na nějaký jeho projekt vydala znovu. S lidmi na projektu jsme se velmi sblížili a chceme se i s pár navštívit. Erasmus+ bych doporučila všem, kteří nejen chtějí zdokonalit svou angličtinu, ale chtějí poznat i nové lidi a místa. Já se těším, kam se vydám příště.


PS: Děkuji celé organizaci Asociatia Deschide Zambete. A nemohu také zapomenout poděkovat naší české organizaci která mě vyslala, EYCB a koordinátorce Janě Parolkové za možnost se znovu zúčastnit tohoto projektu.

Nela K.

Možná se ti bude líbit