HumanitYouth Campaign – Itálie

single-image

Termín konání: 16.-24. červen 2017

Místo konání: Recoaro Terme, Itálie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím přečtete si info-pack

Účastníci: Mariana Harvanová, Vojtěch Zach

Hostitelská organizace: Studio Progetto 

Účastníci se země: ČR, Itálie, Maďarsko, Albánie, Španělsko, Gruzie, Arménie, Bělorusko, Moldavsko, Chorvatsko, Bulharsko, Estonsko, Ázerbajdžán, Ukrajina

Report z  projektu:

Tréninkový kurz, „HumanitYouth Campaign“ který pořádala organizace Studio Progetto se konal ve dnech 16. 6. – 24. 6. 2017 v termální vesničce Recoaro Terme, vzdálené asi 42 kilometrů od města Vicenza a téma tréninkového kurzu bylo: řešení kulturních a náboženských rozdílů a zpracování lokální on-line a offline kampaně proti xenofobii a rasismu.

Na projektu se sešlo asi 25 účastníků z Česka, Španělska, Ukrajiny, Běloruska, Chorvatska, Moldavska, Arménie, Albánie, Ázerbájdžánu, Estonska a Gruzie.

Organizátoři pro nás nachystali skvělý týden plný vzdělávacích aktivit ale i kreativních akcí a her. Ubytování bylo zajištěno v hotelu Trettenero, kde jsme strávili nejvíce času. Stravování v hotelu bylo chutné, ve velkém množství a personál byl ochotný splnit naše přání.

První dny jsme se seznamovali s účastníky a s tématem projektu. Poté, jsme prezentovali naše organizace a země, ze kterých pocházíme.

Sdíleli jsme informace o migračním stavu v EU i v ČR a jiných zemí světa. Seznámili jsme se s modelem interkulturní citlivosti od Miltona J. Benneta, který nám vysvětlil detaily o chápání a respektování jiných kultur. Následně jsme se bavili o kulturních rozdílů a kultuře celkově, poté následovala aktivita zaměřena na Všeobecnou deklaraci lidských práv a její platnost v různých zemí EU. Jedním z témat byla otázka stereotypů a předsudků a důvody ignorance, vznik strachu z migrantů a následně stávání se rasistem vůči migrantům. Řekli jsme si fakta spojená s imigrantami/uprchlýkmi a důvody jejich migrace.

Velkým zážitkem  pro mnohé bylo pořádání offline kampaně , která se konala v nedalekém městě Valdagno, kde jsme získali informace od lidi žijících v tomto regionu, o jejich názoru na migraci. Snažili jsme se bojovat proti xenofobii a rasismu. Kromě offline kampaně jsme také pořádali i on-line kampaň, vytvořili jsme různé videa záměrené na sdílení pravdy a k zamyšlení nad tímto tématem. 

Tréninkový kurz jsme zakončili debatou o projektech Erasmus+ a Youthpass certifikátu. Skvělým zakončením byla velkolepá večeře, kterou připravila žena ze Sýrie.

Děkuji organizaci Evropské centrum mládeže Břeclav, za skvělou příležitost k seberozvoji.

Tréninkový kurz jsem si užila, poznala hodně zajímavých lidi a hlavně jsem se toho dost naučila. Byl to můj první tréninkový kurz, ale určitě nebyl poslední! 

                                                                                                                                                                                   Mariana Havranová

Možná se ti bude líbit