Unrooting Youth Radicalisation — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Maceira – Fornos de Algodres, Portugalsko

Termín konání: 22.—30. srpen 2022

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Portugalska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Associação de Promoção Social, Cultural e Desportiva de Fornos de Algodres (APSCDFA)

Popis projektu:

Objectives:

The Training Course “UNROOTING YOUTH RADICALISATION” is a project aimed at improving the competences of youth workers for preventing radicalisation of young people. Specifically, the project is designed to achieve the following objectives:

  • train youth workers to recognize and prevent radicalisation of young people through non-formal learning methods;
  • develop new approaches and ideas for action for prevention of radicalisation of young people through cooperation of participating youth workers;
  • increase the potential of youth organizations for prevention of youth radicalisation at their local level through providing them with approaches, resources and contacts, including new partnerships with other youth organizations, aimed at combating the radicalisation of young people;
  • raise awareness for the critical role of promoting cultural diversity in preventing radicalisation of young people by stressing the benefits of the integration of European cultures and nations within the EU.

UNROOTING YOUTH RADICALISATION targets youth workers older than 18 (the preferred, but not strict upper age limit is 35) who are interested in the theme of preventing radicalisation of young people, who have the need for more knowledge and improving their skills and competences to be more active in the field of preventing radicalisation of young people, and who are ready to transfer the knowledge gained in this project to the youth work of their organization and to other colleagues, from Portugal, Serbia, Czech Republic, North Macedonia and Latvia, with 4 participants per country.

Možná se ti bude líbit