Wellness Knights – Itálie

single-image

Termín konání: 4.-11. květen 2015

Místo konání: Gangi, Palermo, Itálie

Program a akce: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím pročtěte si kompletní info-pack 

Účastníci: Michaela Pešková, Adéla Lindnerová, Lenka Novotná, Kamil Veverka, Martin Borek (group leader)

Hostitelská/pořádající organizaceEprojectconsult

Účastnící se země: Itálie, ČR, Francie, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko a Španělsko

Report z projektu:

V krásném městečku Gangi na ostrově Sicílie se začátkem května konal projekt Wellness knight, který byl zaměřen na zdravý žívotní styl.Českou delegaci tvořilo 5 lidí- Míša, Lenka, Adél, Kamil a Martin.Cesta byla dlouhá a náročná , ale všichni jsme v pořádku dorazili.

První večer po příjezdu se konali různé hry, jejímž cílem bylo vzájemně se seznámit.Všichni byli naprosto fajn a přátelští a zastoupení národů bylo opravdu pestré- Rumunsko, Itálie, Slovensko, Francie, Španělsko a Lotyšsko.

Dopolední čas jsme většinou trávili na sportovním hřišti, kde jsme si mohli zahrát fotbal , volejbal, tenis a dokonce jsme si vyzkoušeli i zumbu.Odpoledne jsme jezdívali do místní základní školy, kde jsme shlédli prezentaci nebo video a dozvěděli se mnohé o zdravé výživě, o složení stravy, o dnešní masové produkci masa a potravin a o nemocech, které jí mohou být způsobeny. Nebo jsme diskutovali na různá témata např. jak životní prostředí může ovlivnit naše zdraví. Poté většinou následoval workshop, kde jsme naše získané vědomosti uplatnili. Ve volném čase jsme se procházeli po městečku Gangi a kochali se krásným výhledem na sopku Etnu.

Organizátoři vše zvládli podle plánu a i když si vyskytly různé nepříjemnosti a jeden úraz, byli velmi ochotní a vše vyřešili jak nejlépe mohli.Kdykoli jsme se na ně obrátili, vyšli nám vstříc. 

Každý večer se konal tzv. international evening, tedy národní večer, kde nám každý národ představil svoji kulturu, tradice a pochlubil se skvělými dobrotami.

Těstoviny jsme jedli od rána do večera a poslední den jsme zkusili typický sladký sicilský pokrm Cannolli (trubičky s krémem).

Poslední den byl dokonalý, strávili jsme ho v překrásném přímořském městečku Cefalu , kde jsme se koupali v moři a opalovali na pláži.Tam jsme nakoupili poslední suvenýry a další den jsme se museli loučit a rozjet se do svých domovů.

Projekt se nám moc líbil, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, poznali nová místa a hlavně našli nové přátele.

Adéla Linderová

Možná se ti bude líbit