What’s Next: How to Find Your Passion — Estonsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Hapsalu, Parnu nebo Ida-Virumaa (bude upřesněno), Estonsko

Termín konání výměny mládeže: 24. červenec—1. srpen 2021

Termín konání APV (advance planning visit = předprojektového setkání group leaderů národních skupin s organizátory): březen/duben (termín bude určen v násl. měsících po společné dohodě mezi organizátory a všemi národními group leadery).

APV se za každou národní skupinu (vč. té české) zúčastní group leader skupiny. Group leader se musí zúčastnit jak APV tak samotné výměny

Prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt.

Deadline pro přihlašování pro group leadera: 7. února 2021

Deadline pro přihlašování pro účastníky: 1. dubna 2021

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastnický poplatek (vybírá si ho samotná hostitelská organizace): €20/účastník

Věkový limit pro účastníky: 16-20 let

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 4+1 group leader

Věkový limit pro group leadera: 18+

Účastnící se země: Estonsko, Itálie, ČR, Moldavsko, Gruzie, Ukrajina

Hostitelská organizace: Mittetulundusühing Discovering Opportunities

Popis projektu:

This youth exchange intends to approach present obstacles in our society where young people express themselves only in the virtual world and social media but has very little confidence to communicate outside the virtual word, and therefore make positive and constructive decision in their real life.

Our youth exchange intends to be a place where youngsters (16 – 20 years old) can express themselves about what’s next in their life. Study? Occupation? Work Life? Family? Which kind of life you can have and how to achieve it?

We would like to open the space where we could practice our communication, share our experience and talk about the best way to achieve our dreams either in education, private life and career. Above all, we intend to create a space to boost young people’s confidence to Find Their Passion!

Objectives:

  • To increase the self-esteem and confidence of young people through interpersonal communication exercises;
  • to address situations of conflict and exclusion of young people living in multicultural environments through non-formal education, role play and games;
  • to develop conceptual and practical means of choosing the most constructive path into the realities of young people;
  • to explore different forms of arts (acting, photo, video, drawing) in order to promote themselves and their life obstacles;
  • to initiate and support up to five innovative local actions, events or workshops with a youngsters to find their passion and career choices using non-formal methods

Participants‘ profile/Target group:

  • Young people in transition phase in their lives;
  • Young people with interest in intercultural learning and activism;
  • Young people who are interest to find their passion and career;
  • Participants that have would like to improve their self-expression competences;
  • Aged 16 – 20

Možná se ti bude líbit